Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internet World: Google przygotowuje mapy 3D

Właściciel najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie przygotowuje projekt, dzięki któremu będziemy mogli przeglądać mapy wybranego regionu w trzech wymiarach. Co więcej, szukając w sieci drogi do pobliskiego kina czy fryzjera, będziemy mogli wirtualnie wykonać spacer bądź podróż w tamto miejsce.

Nowe projekty Google są zdecydowanie jednym z najczęściej pojawiających się tematów podczas tegorocznej wystawy Internet World w Londynie. Nic w tym dziwnego - mówi Lindsay Memes z Bigmouth Media - Google wyznacza trendy. Inwestuje w innowacyjne rozwiązania, udostępnia je za darmo, by potem w dalszej perspektywie zarobić na tym krocie.

Podczas porannej sesji przedmiotem zainteresowania stał się ujawniony przez przedstawicielkę Bigmouth Media jeden z najnowszych projektów Google - mapy w formacie 3D. Amerykańska spółka zamierza umożliwić użytkownikom nie tylko przeszukiwanie informacji o lokalnych instytucjach, miejscach czy rozkładach, ale również wirtualne przemierzanie miasta w ich poszukiwaniu. Tym samym kiedy zapragniemy odnaleźć najbliższą stację benzynową bądź supermarket po wpisaniu słów kluczowych do wyszukiwarki otrzymamy również odnośniki do mapy w formacie 3D, która pozwoli nam zorientować się w jakiej odległości znajduje się poszukiwane miejsce od naszego domu.

Mapy 3D mają być częścią większego przedsięwzięcia - gromadzenia w sieci jak największej ilości informacji lokalnych czy regionalnych. Zdaniem Lindsay Memes dane geograficzne w internecie spowodują napływ do sieci reklamodawców będących małymi firmami o jedynie lokalnym zasięgu.