Internet World: Google przygotowuje mapy 3D

Właściciel najpopularniejszej wyszukiwarki na świecie przygotowuje projekt, dzięki któremu będziemy mogli przeglądać mapy wybranego regionu w trzech wymiarach. Co więcej, szukając w sieci drogi do pobliskiego kina czy fryzjera, będziemy mogli wirtualnie wykonać spacer bądź podróż w tamto miejsce.

Nowe projekty Google są zdecydowanie jednym z najczęściej pojawiających się tematów podczas tegorocznej wystawy Internet World w Londynie. Nic w tym dziwnego - mówi Lindsay Memes z Bigmouth Media - Google wyznacza trendy. Inwestuje w innowacyjne rozwiązania, udostępnia je za darmo, by potem w dalszej perspektywie zarobić na tym krocie.

Podczas porannej sesji przedmiotem zainteresowania stał się ujawniony przez przedstawicielkę Bigmouth Media jeden z najnowszych projektów Google - mapy w formacie 3D. Amerykańska spółka zamierza umożliwić użytkownikom nie tylko przeszukiwanie informacji o lokalnych instytucjach, miejscach czy rozkładach, ale również wirtualne przemierzanie miasta w ich poszukiwaniu. Tym samym kiedy zapragniemy odnaleźć najbliższą stację benzynową bądź supermarket po wpisaniu słów kluczowych do wyszukiwarki otrzymamy również odnośniki do mapy w formacie 3D, która pozwoli nam zorientować się w jakiej odległości znajduje się poszukiwane miejsce od naszego domu.

Mapy 3D mają być częścią większego przedsięwzięcia - gromadzenia w sieci jak największej ilości informacji lokalnych czy regionalnych. Zdaniem Lindsay Memes dane geograficzne w internecie spowodują napływ do sieci reklamodawców będących małymi firmami o jedynie lokalnym zasięgu.