Internet Standard uruchamia blogi: Antidotum i Salonik

Krytycy powiedzą, że poddaliśmy się modzie na blogi. Prawda jest zaś taka, że tego, co mamy w blogach, nie byliśmy w stanie opublikować w innej formie.

Nasz pierwszy blog to Salonik, który funkcjonuje już od listopada. Publikujemy w nim wszystko to, co do oficjalnej linii serwisu Internet Standard nie pasuje, bo ma zbyt lekki lub osobisty charakter. Salonik to wieści z internetu podane na luzie. Raczej nieoficjalne, bywa, że na granicy plotki.

Antidotum ma charakter bloga eksperckiego, do którego zaprosiliśmy "trzech tenorów": Leszka Olszańskiego, Marka Ścibiora i Krzysztofa Urbanowicza. Swój wkład merytoryczny ma też redakcja Internet Standard. W Antidotum, który uruchomiliśmy dwa dni temu piszemy przede wszystkim o strategiach tradycyjnych wydawców wobec narastającej popularności internetu i zjawisku konwergencji mediów. Tematyka Antidotum obejmuje również dziennikarstwo internetowe i zmiany sposobów konsumpcji mediów.

Internet Standard uruchamia blogi: Antidotum i Salonik

Autorzy Antidotum omawiają projekt. Od lewej: Marek Ścibior - Polityka, Leszek Olszański - Gazeta.pl oraz Krzysztof Urbanowicz - Mediapolis

Leszek Olszański w latach 2000-2005 był dziennikarzem krakowskiego wydania Gazety Wyborczej i współpracownikiem Gazety Komputer, a poźniej redaktorem internetowych stron krakowskiej GW. Obecnie jest redaktorem działu gospodarczego portalu Gazeta.pl. Autor wydanej przez Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne książki "Dziennikarstwo internetowe", pierwszego w Polsce podręcznika poświęconego prowadzeniu serwisów informacyjnych online.

Marek Ścibior pracuje w tygodniku Polityka od 2000 roku, aktualnie jako szef redakcji internetowej. W międzyczasie przez dwa lata prowadził w radiu PiN 102FM codzienny felieton - "radiowy blog" o internecie i cyberkulturze. Interesująca w kontekście tego autora może wydac się jego deklaracja, że to radio jest jego ulubionym medium.

Krzysztof Urbanowicz to prezes Mediapolis, dyrektor 5W Mignon-Media na Europę Wschodnią, odpowiedzialny za wiele projektów gazet lokalnych. W blogosferze znany wszsytkim jako autor bloga Media Cafe - o mediach, dziennikarstwie, internecie i Web 2.0. Wcześniej dziennikarz Le Figaro, Le Quotidien de Paris, korespondent La Croix, Info-Matin, Le Parisien, Radio France Internationale, zastępca redaktora naczelnego Super Expressu.

Salonik

Antidotum