Internet Group na rynku MVNO

Internet Group negocjuje z pięcioma firmami na temat wspólnego wejścia na rynek wirtualnych operatorów komórkowych - podała Gazeta Prawna. Jedną z tych firm jest CenterNet, kontrolowany przez inwestora giełdowego - Romana Karkosika.

Notowany na giełdzie holding Internet Group zostanie operatorem MVNE, czyli będzie się zajmować usługami dla firm, które chcą zostać wirtualnym operatorem komórkowym (MVNO) - podała GP. Spółka podpisała na razie umowę z PTK Centertel, ale docelowo planuje je zawrzeć z pozostałymi operatorami.

Jednym z podmiotów, z którymi negocjuje Internet Group jest m.in. CenterNet. Aby wejść na rynek MVNE, holding przejął też Telogic Poland, należący do duńskiego operatora Telogic.

Biznes komórkowy ma być rentowny już na początku przyszłego roku, a w pierwszym roku przychody z tej działalności wynosić mają między 2 a 5 mln euro. Na nowym przedsięwzięciu mają zarabiać również inne firmy wchodzące w skład holdingu - zajmujące się reklamą i marketingiem, w tym internetowym i mobilnym.