Internet Group chce kupić Gadu-Gadu

Jako spółka giełdowa Internet Group musiała poinformować o wszelkich powiązaniach kapitałowych i operacyjnych z innymi podmiotami. Z informacji wynika, że za pośrednictwem FAS Polska prowadziła negocjacje w sprawie zakupu spółki Gadu-Gadu. Prezes Internet Group, Jerzy Jędrzejczyk, powiedział dla Internet Standard -$ Internet Group zamiarów nie porzuciło, a pośrednika nie potrzebuje$.

Umowa z FAS Polska wygasła, negocjacje z właścicielami programu Gadu-Gadu za pośrednictwem tej firmy zostały więc zaniechane, jednak nie porzucono bynajmniej zamiaru zakupu spółki Gadu-Gadu, o czym świadczy lakoniczna wypowiedź prezesa Jędrzejczyka.

Jarosław Rybus, rzecznik Gadu-Gadu nie chciał w tej sprawie udzielić komentarza. Powiedział jedynie, że spółka, należąca do funduszu inwestycyjnego, prowadzi rozmowy z wieloma podmiotami. Z czasem uzupełnił też swoją wypowiedź o zdanie - Żadne rozmowy z Internet Group SA nie są obecnie prowadzone.

Adrian Gawlikowski z obsługującej Internet Group firmy CORE PR powiedział nam - Obecnie priorytetem jest fuzja z CR Media i pozostałe sprawy zeszły na plan dalszy.

Internet Group S.A. jest dostawcą usług internetowych oraz rozwiązań z zakresu teleinformatyki, w tym usługi dostępu do internetu i tworzenia witryn internetowych, a także usług telekomunikacyjnych, w tym HaloNet oraz wirtualnego call center. Od 1996 roku akcje Internet Group S.A. są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.

Internet Group S.A. ostatniego dnia lutego podpisała list intencyjny z CR Media Consulting S.A. w sprawie przejęcia brokera. Internet Group zamierza wraz z CR Media opracować wspólną strategię budowy grupy kapitałowej na bazie dotychczasowej działalności obydwu spółek.

Nieoficjalnie mówi się, że kupnem Gadu-Gadu zainteresowane były m.in. Onet.pl i Interia.pl. Jeden z nich miał proponować około 30 mln zł, ale transakcję miał zablokować jeden z największych udziałowców portalu - informował w listopadzie 2004 'Puls Biznesu'.

Raport, który naprowadza na plany spółki odnośnie zakupu Gadu-Gadu