Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internet Explorer - wkrótce nowa wersja?

Przedstawiciele Microsoftu nie wykluczają, że być może już niedługo firma udostępni nową wersję przeglądarki Internet Explorer - informuje serwis Microsoft Watch. To nowość - jeszcze do niedawna koncern twierdził, że nowa wersja IE pojawi się dopiero wraz z premierą systemu Longhorn.

Przyspieszenie prac nad nową wersją przeglądarki internetowej najprawdopodobniej spowodowane jest wykryciem w Internet Explorerze wielu nowych, niebezpiecznych dla użytkowników błędów (informujemy o nich na bieżąco w sekcji tematycznej 'Wszystkie dziury Microsoftu'). Microsoft co prawda niedawno znacząco uaktualnił swoją przeglądarkę - ale uaktualnienia dostępne są jedynie dla użytkowników systemu Windows XP, który zainstalują Service Pack 2. Dla użytkowników innych systemów operacyjnych koncern na razie ma tylko kolejne 'łatki'.

Do niedawna przedstawiciele Microsoftu tłumaczyli, że koncern jest obecnie zbyt zajęty pracami nad następną wersją Windows - systemem Longhorn, by zająć sie tworzeniem kolejnej edycji IE. Teraz gigant z Redmond zmienia swoje stanowisko - okazuje się, że wcale nie jest wykluczone, że Microsoft jednak uaktualni przeglądarkę przed rokiem 2006 (na który planowana jest premiera Longhorna).

Nie wiadomo na razie, czy uaktualnienie polegało będzie na udostępnieniu zupełnie nowej wersji Internet Explorera (IE 7.0), czy może na przygotowaniu specjalnego pakietu dodatków do IE. Tę drugą tezę zdaje się potwierdzać fakt, iż koncern uruchomił niedawno specjalną sekcję serwisu Windows Marketplace, w której znaleźć można zbiór dodatków do przeglądarki. Udostępnienia pakietu dodatków nie wykluczył również w rozmowie z dziennikarzami serwisuhttp://CNet.com Gary Schare, szef działu odpowiedzialnego za produkty z rodziny Windows - "Mechanizm implementowania dodatków do przeglądarki jest wydajny i dobrze byłoby go wykorzystać. Ale zastrzegam, że na razie nie mamy konkretnych planów w tym kierunku" - tłumaczył Schare.

Więcej informacji:

http://www.Microsoft-Watch.com