Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internet Explorer: luka łatana po raz trzeci

Wśród uaktualnień, które Microsoft opublikował w tym tygodniu dla niektórych swoich produktów, znalazła się łatka dla przeglądarki Internet Explorer. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że przygotowany przez giganta z Redmond patch jest trzecią kolejną próbą załatania starej luki w przeglądarce.

W sierpniu przedstawiciele zajmującej się bezpieczeństwem komputerowym firmy eEye Digital Security ostrzegli użytkowników, iż uaktualnienie dla Internet Explorera oznaczone numerem MS06-042 w rzeczywistości otworzyło kolejną lukę w tym programie. Microsoft określił zagrożenie jako niewielkie. Pracownicy eEye uznali jednak, że luka może zostać wykorzystana do uruchomienia na komputerze ofiary "złośliwego" kodu.

24 sierpnia Microsoft udostępnił drugi patch dla przeglądarki, który jednakże - zdaniem eEye - nie usuwał całkowicie problemu. Koncern z Redmond przekonuje, że ostatnia łatka eliminuje go w całości. Tony Chor, menedżer produktu w Microsofcie, na swoim blogu przyznał, że "udostępnienie uaktualnienia i konieczność przygotowania jego kolejnych wersji są dla pracowników MS pouczającym doświadczeniem, a firma nie wykazała się przy okazji cyklu publikowania tego patcha."