Internet Explorer "cofa się w rozwoju"

Powyższe stwierdzenie, z pozoru negatywne, okazuje się w tym przypadku mocno dwuznaczne. Okazuje się bowiem, że Microsoft wyposażył szóstą wersję przeglądarki IE w funkcjonalność, którą miał początkowo oferować Internet Explorer 7. Chodzi o mechanizm filtrowania stron internetowych i wykrywania przypadków phishingu - Microsoft Phishing Filter.

Z tak ulepszonej wersji przeglądarki Microsoftu będą mogli skorzystać jednak tylko ci użytkownicy, którzy pobiorą i zainstalują na swoich komputerach pasek MSN Search Toolbar (wspomniany filtr antyphishingowy jest dodatkiem do tego programu). Phishing Filter skanuje odwiedzane strony i alarmuje, jeśli wzbudzają podejrzenia. Ponadto, jak informuje producent, uniemożliwia użytkownikowi przekazywanie poufnych danych na stronach, które zostaną zidentyfikowane jako "phisherskie".

Dodatek jest obecnie w fazie beta testów, jednak można go już pobrać bez żadnych opłat ze strony MSN. Plik zajmuje 1,3 MB. Aplikacja działa na komputerach z zainstalowanym systemem operacyjnym Windows XP z Service Packiem 2.

Więcej informacji: MSN.