Internet Explorer 8.0 dla naszoklasistów

Polscy internauci od dziś korzystać mogą ze specjalnie do nich dostosowanej, unikalnej przeglądarki Internet Explorer 8.0. Projekt zrealizował Microsoft we współpracy z Naszą Klasą, Allegro i Onetem. Każdy z serwisów partnerskich udostępni swoje wersje Internet Explorera 8.0.

Dotychczas to serwisy internetowe były integrowane z przeglądarkami. Ponad 9 mln użytkowników serwisu nasza-klasa.pl przekonało polski oddział Microsoftu do zmiany tej zasady.

Znaczący odsetek użytkowników portalu nasza-klasa.pl korzysta z Internet Explorera. Dzięki ósmej wersji przeglądarki IE dostęp do portalu będzie dużo łatwiejszy i pozwoli na lepszą interakcję pomiędzy użytkownikami - mówi Adam Wesołowski, product manager serwisu nasza-klasa.pl.

Pod adresemhttp://nasza-klasa.pl/ie8 czeka do pobrania nowa, unikalna, dostosowana do potrzeb i wymagań użytkowników Naszej Klasy wersja przeglądarki Internet Exlplorer. Powstała ona jako efekt współpracy firmy Microsoft z serwisem Nasza Klasa. Podobne działania przeprowadzono wspólnie z Allegro i Onetem. Każdy z serwisów partnerskich udostępni swoje wersje Internet Explorera 8.0.

Nikt nie zna tak dobrze internautów jak największe serwisy w Polsce. Idąc tym tropem zdecydowaliśmy się zaproponować współpracę Onetowi, Allegro i Naszej Klasie, byśmy mogli wspólnie stworzyć produkt realnie dostosowany do przyzwyczajeń i potrzeb polskiego użytkownika Internetu. To zupełny przełom w historii naszej firmy. Oddaliśmy produkt w fazie produkcyjnej naszym partnerom, by mogli dostosować go do wymagań swoich użytkowników. Dziś przyszedł dzień, by pokazać efekty naszej pracy - mówi Patryk Góralowski z polskiego biura Microsoft.

Podczas 6-miesięcznych przygotowań każdy portal analizował zachowania swoich użytkowników. Na tej podstawie zostały wprowadzone stosowne funkcjonalności. Częściami wspólnymi wprowadzonych zmian są dostosowane do każdego z serwisów partnerskich obiekty Web Slice, akceleratory oraz wyszukiwarki.

W przypadku naszej-klasy.pl zaimplementowana wyszukiwarka po zalogowaniu do serwisu ma pozwolić na efektywniejsze korzystanie ze społecznościowych funkcjonalności. Akceleratory usprawniają i przyspieszają poruszanie się po internecie (można np. przesłać wiadomość znajomym z NK z artykułem z Onetu lub aukcją na Allegro po zaznaczeniu tekstu i wybraniu z bookmarków przeglądarki opcji wysyłania).

Wyszukiwarka ponadto pozwoli ustalić czy napotkana w sieci osoba, nie znajduje się już wśród znajomych. Zalogowany użytkownik może również z poziomu przeglądarki sprawdzić czy dana osoba ma swój profil w serwisie. Obiekty Web Slice dają możliwość obserwowania online (bez potrzeby odświeżania obrazu) zmian w danej części serwisu internetowego np. swojej skrzynki pocztowej NK.

Ciekawe czy współpraca Microsoft z największymi graczami rodzimego internetu poprawi słabnącą pozycję przeglądarki IE na rynku polskim. Wg raportu firmy Gemius "Polski internet 2008-2009" w ostatnim kwartale 2008 r. z przeglądarki Microsoftu korzystało blisko 50% internautów (dla porównania 2 lata wcześniej wynik ten wynosił 70%).

Czytaj także: Internet Explorer 8 - finalna wersja już jest!

Źródło: Nasza-Klasa