Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internet Explorer 7 - nie tylko dla XP SP2

Kolejna wersja przeglądarki internetowej koncernu Microsoft, będzie pracować nie tylko pod systemem Windows XP z dodatkiem Service Pack 2. IE 7 ma być również dostępna dla Windows 2003 Server z dodatkiem Service Pack 1 oraz 64-bitowej edycji Windows XP Professional (x64 Edition).

Oficjalna informacja o nowej wersji Internet Explorera padła z ust Billa Gatesa, prezesa i głównego architekta oprogramowania koncernu Microsoft, dwa tygodnie temu na konferencji RSA w San Francisco. Gates w dość oględnych słowach zapowiedział usprawnienia w zakresie bezpieczeństwa aplikacji i zapewniał, że IE 7 dostępny będzie dla użytkowników systemu operacyjnego Windows XP z dodatkiem Service Pack 2 (piszemy o tym więcej w tekście: "Internet Explorer 7 - pierwsza beta już latem!").

Tymczasem pojawiły się kolejne szczegóły dotyczące nowej wersji IE. Przedstawiciele koncernu na jednym z prowadzonych przez siebie blogów napisali, że przeglądarka dostępna będzie dla systemów Windows XP SP2 oraz późniejszych, co oznacza również Windows 2003 Server SP1 oraz Windows XP Professional x64 Edition (64-bitowa edycja). Dalsze informacje wskazują na dużą liczbę sygnałów od użytkowników Windows 2000 (w szczególności korporacyjnych), którzy z chęcią widzieliby odpowiednią wersję IE 7 właśnie dla tych systemów. Nie znane jest jeszcze ostateczne stanowisko Microsoftu w tej sprawie.

Od czasu podania do publicznej wiadomości informacji o Internet Explorerze 7, narastają spekulacje odnośnie nowej edycji klienta pocztowego Outlook Express, który do tej pory dołączany był do przeglądarki. Powołując się jednak na informacje zamieszczone w blogu, plany rozwoju Outlook Expressa nie są powiązane tak ściśle z IE 7. Nowa wersja tego darmowego klienta pocztowego pojawi się wraz z nową wersją systemu Windows.