Internauci wciąż za PO

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się pod koniec sierpnia, wygrałaby je PO z poparciem 43 proc.; na drugim miejscu znalazłby się PiS, na który chciało głosować 12 proc. internautów - wynika z najnowszego sondażu Wirtualnej Polski przeprowadzonego przez Gemius.

Drugie miejsce w sondażu przeprowadzonym dla Wirtualnej Polski (stan na 26.08.2008) zajęło SLD z 7. proc. poparciem. Pozostałe partie to kolejno: UPR (4 proc.), Demokraci.pl (3 proc.) i LPR (2 proc.). 23 proc. badanych nie wiedziało na kogo oddało by głos.

Sympatie respondentów bardzo widoczne są również w przypadku oceny działań władzy. Aż 47 proc. zdecydowanie źle ocenia rządy prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ankietowani w większości raczej dobrze oceniają natomiast poczynania premiera Donalda Tuska (42 proc.) oraz rządu stworzonego przez PO (33 proc.).

Badania "Sondaż polityczny" są przeprowadzane co dwa tygodnie specjalnie dla Wirtualnej Polski przez firmę badawczą Gemius S.A. Aktualne wyniki można znaleźć tutaj.

Metodologia:

Realizacja badania, na podstawie którego prezentowane są wyniki dla populacji Internautów odbywa się w Internecie, za pomocą ankiet w formie okien pop-up. Zaproszenia do udziału w badaniu emitowane są Internautom w sposób losowy (co n-temu Internaucie) na witrynach korzystających z bezpłatnego audytu site-centric stat.pl/PBI. Badania przeprowadzono wśród użytkowników Internetu, w wieku pow. 18 lat. Wielkość próby - 2.500 osób. Więcej o metodologi tutaj.