Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Internauci się nie zabezpieczają

Zdecydowania większość Amerykanów korzystających z szerokopasmowego dostępu do Internetu nie stosuje właściwie żadnych zabezpieczeń przed atakami hakerów - wynika z raportu przygotowanego przez National Cyber Security Alliance.

Co więcej, zdecydowana większość nawet nie zdaje sobie sprawy, że ich komputery są podatne na działania hakerów oraz z tego, że mogą przez to utracić ważne dane. Raport przygotowano na podstawie ankiet wypełnianych przez internautów. Dowiadujemy się z niego m.in., że aż 91% ankietowanych miało zainstalowany w komputerze jakiś program "szpiegujący" (tzw. spyware) - w większości przypadków były one instalowane przez użytkownika wraz z programem do bezpośredniej wymiany plików.

Aż 97% uczestników badania przyznało również, że w żaden sposób nie kontrolują, w jaki sposób ich dzieci korzystają z Internetu (chodzi tu zarówno zarówno o to, jakie strony odwiedzają ich pociechy, jak i o to, z kim rozmawiają na internetowych chatach).

Większość (blisko 75%) internautów korzysta co prawda z oprogramowania antywirusowego, jednak aż połowa z nich nie uaktualniła go w ciągu minionego miesiąca.