Internauci przeciwni rejestrowaniu stron

W związku z burzą medialną, którą wywołał przedstawiony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego projekt nowelizacji ustawy o prawie prasowym trzy największe portale Onet, WP i Interia przeprowadziły wczoraj sondę wśród internautów zadając pytanie o ocenę projektu nowelizacji Prawa Prasowego.

"Jak oceniasz projekt nowelizacji ustawy "Prawo prasowe" z zapisem, aby strony internetowe podlegały rejestracji w sądzie?" - takie pytanie zadano w sondzie użytkownikom Onetu, WP i Interii.

Większość z prawie 34 tysięcy internautów, którzy wzięli udział w sondzie, oceniło pomysł ministerstwa negatywnie.

W sondzie zamieszczonej na portalu Onet.pl (w której udział wzięło aż 82 proc. wszystkich respondentów) najwięcej głosów padło na opcję: "Oceniam bardzo negatywnie" - 41 proc. , a następnie na opcję "Negatywnie" ( 20 proc.). Opcje "Bardzo pozytywnie" i "Pozytywnie" wskazało po 10 proc.

Podobnie było w sondzie zamieszczonej na portalach Wirtualna Polska i Interia, gdzie najwięcej głosów padło na opcję: "Oceniam bardzo negatywnie" (odpowiednio - 64 proc., 73 proc.). Na obu tych portalach liczba respondentów była jednak dużo mniejsza niż na Onecie.