Internauci nie chcą pracować fizycznie

Blisko 2,7 mln Polaków odwiedziło w marcu serwisy rekrutacyjne - podaje raport Money.pl. Osoby te rzadko poszukiwały tam pracy dla kasjera, magazyniera czy serwisanta maszyn - co oznacza, że internauci nie widzą siebie w roli pracowników fizycznych.

Najczęściej przeglądane na serwisach rekrutacyjnych oferty dotyczą pracy biurowej, zatrudnienia w administracji i pracy w marketingu oraz sprzedaży. Handlowcy, informatycy i specjaliści z dziedziny finansów pracę znajdą w zasadzie od ręki - podaje raport Money.pl. Najmniej popularne wśród internautów zawody to: kasjer, magazynier, serwisant maszyn, monter, pracownik produkcji, pracownik hipermarketu.

Wśród użytkowników serwisów i portali rekrutacyjnych zdecydowanie przeważają osoby w przedziale wiekowym 15-24 lata. Stanowią ponad jedną trzecią wszystkich szukających pracy w sieci. Jeśli chodzi o wykształcenie, dominują z kolei kandydaci z wykształceniem średnim (17,9%), a zaraz po nich posiadacze niepełnego wyższego (10,9%). Ciekawym jest fakt, że to właśnie kobiety nieco częściej szukają pracy za pomocą sieci (54,9% ogółu badanych).

Internauci nie chcą pracować fizycznie

Polscy internauci szukają pracy stabilnej, ciekawej, lepiej płatnej, w firmie z lepszym zapleczem. Nie bez znaczenia jest też atmosfera oraz wymiar czasu pracy, pozwalający na prowadzenie życia rodzinnego