Internauci nie chcą YouTube Channels 2.0

Użytkownicy YouTube wystosowali do Google petycję o utrzymanie obecnej szaty graficznej podstrony YouTube Channels 2.0 z kanałami filmowymi. Internautom bardzo nie podobają się zmiany, które proponuje firma.

YouTube zamierza wkrótce dokonać zmiany szaty graficznej strony z kanałami filmowymi. Nowa wersja ma posiadać więcej możliwości społecznościowych, zmienione rozwiązania nawigacyjne oraz dodatkowy moduł do personalizacji kanałów. Projekt został zaprezentowany przez YouTube na poniższym filmie:

Powyższy projekt bardzo nie spodobał się użytkownikom serwisu, którzy zamieścili na stronie z materiałem informacyjnym "YouTube Channels 2.0" ponad 14 tysięcy negatywnych komentarzy na jego temat. Większość zainteresowanych domaga się od Google by firma dała im wybór jeśli chodzi o wygląd strony.

Google odpowiedziało, że bacznie przygląda się komentarzom i bierze pod uwagę wszystkie konstruktywne uwagi krytyków. Firma jednocześnie dodała, że nie wycofa się z projektu ponieważ według niej przyniesie on wielką korzyść tysiącom innych użytkowników.