Internauci dziękują obywatelom Federacji Rosyjskiej

Z inicjatywy Tygodnika Powszechnego, Onet.pl, Nowej Europy Wschodniej i Fundacji Badań Europejskich "Sarmacja" uruchomiona została akcja składania podziękowań Rosjanom za solidarność, jaką okazali Polsce w ostatnich dniach i apel o pojednanie.

Internauci mogą wpisywać swoje podziękowania w specjalnej internetowej księdze dostępnej na stronie internetowej Tygodnika Powszechnego oraz na stronie głównej portalu Onet.pl.

W liście do Obywateli Federacji Rosyjskiej organizatorzy napisali m.in. "My, obywatele Polski, która przez ostatnie siedemdziesiąt lat wciąż nie pogodziła się z utratą swoich najlepszych synów zamordowanych w lesie katyńskim, zwracamy się do obywateli Federacji Rosyjskiej z podziękowaniami i apelem o pojednanie. Jesteśmy pod wrażeniem pomocy i solidarności, jakich doświadczamy od państwa rosyjskiego, a także zwykłych mieszkańców Rosji, w tragicznych dla nas okolicznościach."

Cała treść listu jest dostępna pod adresem:http://tygodnik.onet.pl/30,0,44315,artykul.html

List napisano po rosyjsku, angielsku i po polsku. Podpisali go ks. Adam Boniecki z Tygodnika Powszechnego, Marek Dziewięcki z Onet.pl, Małgorzata Nocuń i Andrzej Brzeziecki z Nowej Europy Wschodniej oraz Zdzisław Jurkowski, Ks. prof. Jan Szczepaniak, Aleksander Galos, Bartłomiej Sienkiewicz z Fundacji Badań Europejskich "Sarmacja" w Krakowie