Interia zmieniła "jedynkę"

Już dwa tygodnie temu informowaliśmy o planach zmiany strony głównej Interii. Od dziś portal już oficjalnie prezentuje się w nowej szacie. Choć wciąż dominują żółte barwy, zmiany widać gołym okiem. Sekcje strony uległy przemieszczeniu, "jedynka" stała się bardziej klarowna, a wyszukiwarka Google lepiej wyeksponowana.

Na nowej stronie głównej wyszukiwarka Google przeniesiona została na górną belkę, pojawia się rozwijalne menu serwisów portalu, a dotychczasowe cztery kolumny zastąpiono trzema. Wyraźniejszy jest podział na serwisy typowo newsowe (Fakty, Sport, Biznes) oraz sekcję Magazyn, grupującą treści z innych serwisów portalu, zarówno tych bardziej znanych, jak np.: Motoryzacja, Kobieta czy Facet, jak i tych mniej eksponowanych, jak np.: Rowery, Ślub czy Felietony.

Od czasu poprzedniej modyfikacji strony głównej portal bardzo się rozwinął. Zdecydowanie więcej uwagi poświęciliśmy ostatnio części rozrywkowo-multimedialnej i serwisom informacyjnym, rozbudowaliśmy usługi i zakupy. Tych zmian nie było widać na stronie głównej, więc jej gruntowna modernizacja stała się koniecznością - wyjaśnia Jacek Pasławski, prezes zarządu Interia.pl.

Nowa wersja "jedynki" powstała w standardzie XHTML 1.1. Od strony użytkownika będzie to miało wpływ na zauważalne przyspieszenie tempa ładowania się strony oraz większą poprawność jej wyświetlania.