Interia uruchamia telefonię internetową

Na rynku usług VoIP robi się tłoczno. Interia, dzięki współpracy z Netią, uruchamia usługę HALO, która pozwoli jej użytkownikom na darmowe połączenia między komputerami oraz na tanie rozmowy z numerami stacjonarnymi lub komórkowymi.

Kilka dni temu Onet podpisał umowę z twórcą popularnego komunikatora Skype. Na rynku istnieją też komunikatory przypisane innym największym portalom: WPKontakt, Tlen. Usługi VoIP mogły być na nich realizowane dzięki usługom Nawijka oraz Tlenofon. Jedynie Interia nie mogła błyszczeć na tym polu. Do czasu.

Współpraca portalu internetowego z jednym z liderów wśród operatorów telekomunikacyjnych sam w sobie jest wydarzeniem bez precedensu na rynku VoIP - mówi Dariusz Stefaniak, dyrektor ds. usług telekomunikacyjnych Interia.pl. - Współpraca z dużym partnerem pozwala nam zaoferować usługę pozytywnie wyróżniającą się na rynku, np. możliwością otrzymania numeru w największej liczbie stref numeracyjnych - dodaje.

Maciej Włodarczyk, kierownik produktu Netia podkreśla - Usługa Halo oparta jest na najnowocześniejszych rozwiązaniach bazujących na coraz powszechniej stosowanej technologii SIP oraz wysokowydajnej sieci telekomunikacyjnej Netii, co z pewnością będzie docenione przez użytkowników tej usługi.

Aby skorzystać z usługi wystarczy dostęp do internetu, słuchawki i mikrofon. Aby rozmawiać za pośrednictwem Halo z innymi jego użytkownikami wystarczy zarejestrować się w serwisie poświęconym nowej usłudze i pobrać bezpłatny program Halo.

Użytkownik, rejestrując się w serwisie Halo, bezpłatnie otrzymuje indywidualny numer wirtualnego telefonu, z którego może korzystać niezależnie od tego, w jakim miejscu w danej chwili ma dostęp do internetu. Za jednorazową opłatą w wysokości 6 złotych, użytkownik Halo może również zostać właścicielem "stacjonarnego" numeru telefonicznego w jednej z 15 stref numeracyjnych, dzięki czemu staje się dostępny dla rozmówców korzystających ze zwykłych telefonów.

By wykorzystywać Halo.interia.pl do tanich połączeń z numerami stacjonarnymi lub komórkowymi konieczne jest zasilanie konta. Za połączenie lokalne i międzymiastowe zapłacimy od 7 gr netto. Rozmowy z numerami komórkowymi za pośrednictwem halo.interia.pl kosztują od 60 gr netto za minutę. Do Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii i USA będzie można dzwonić od 8 gr za minutę połączenia.

Czytaj też w naszym serwisie:

Gadu-Gadu: "Przyszłość zależy od użytkowników!"

OnetSkype - czy 'wykosi' konkurencję?

O2.pl: OnetSkype nam nie straszny

Rozmawiaj (prawie) za darmo