Interia przejmuje maxmodels.pl i umacnia swą pozycję przed Allegro

W "wyścigu zbrojeń" na przejmowanie serwisów (i ich domen) znowu daje o sobie znać Interia. Tym razem do jej portfolio dołączył społecznościowy serwis maxmodels.pl, który został przez Spółkę zakupiony. Czy 69 tys. użytkowników poprawi zasięgowe słupki portalu?

Od 7 maja 2009 r. Interia jest właścicielem domeny maxmodels.pl. Biuro PR portalu poinformowało, że Spółka przejęła ten społecznościowy serwis adresowany do osób związanych z branżą modelingu. Twórca serwisu Marcin Tymkowski dołączył do zespołu Interia.pl, ale będzie nadal rozwijać serwis. Konwencja i styl serwisu nie ulegną zmianie, będzie on jedynie ulepszany od strony funkcjonalnej oraz technologicznej - czytamy w informacji prasowej. Nie ujawniono kwoty, za jaką Interia.pl kupiła serwis.

Serwishttp://maxmodels.pl skupia społeczność internautów związanych z branżą modelingu i fotografiki. Umożliwia przede wszystkim stworzenie własnego portfolio z rozbudowaną galerią zdjęć, a także ocenianie profili innych oraz wystawianie rekomendacji i referencji. Obok modeli i modelek użytkownikami serwisu są profesjonaliści związani z branżą: fotograficy, fryzjerzy, wizażyści, styliści, projektanci odzieży i biżuterii, a także agencje reklamowe czy organizatorzy castingów. W serwisie - jak informuje Interia - zarejestrowanych jest już ponad 38,5 tysiąca użytkowników, którzy zamieścili prawie pół miliona zdjęć w 7 zdefiniowanych kategoriach.

Interia przejmuje maxmodels.pl i umacnia swą pozycję przed Allegro

Interia kupując maxmodels.pl stała się właścicielem domeny

Wg lutowej fali badania Megapanel PBI/Gemius maxmodels.pl odwiedziło 69 tys. real users. Jest to niewiele w porównaniu do ostatnich przejęć dokonanych przez znaczących graczy. Uwzględniając jednak ruch z maxmodels.pl wg lutowych statystyk, a także ruch z serwisu chomikuj.pl, z którym Interia nawiązała strategiczną współpracę - zasięg Interii wyniesie 50,93%. A to już wystarczy, by w rankingu najpopularniejszych witryn Megapanelu PBI/Gemius prześcignąć nie tylko o2 (48,55%), ale i Allegro (49,63%) i zająć piątą lokatę.

Czytaj także:

Czy Interia hoduje chomiki?

Wyścig zbrojeń trwa: Agora przejmuje sfd.pl