Interia.pl zwiększa przychody gotówkowe

Przychody krakowskiej spółki ze sprzedaży reklamy były w listopadzie o 121% wyższe w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Zdaniem prezesa portalu, Interia rośnie szybciej niż bezpośredni konkurenci. Na początku przyszłego roku spółka planuje nową emisję akcji.

Jak informuje Interia, wszystkie przychody gotówkowe portalu były w minionym miesiącu o 141% wyższe od osiągniętych w tym samym okresie 2003 roku. Z kolei od początku roku do końca listopada suma przychodów gotówkowych portalu o 59% przewyższyła sumę analogicznych przychodów osiągniętych w identycznym okresie zeszłego roku.

"Wyniki Interii są efektem realizacji przyjętej przez zarząd strategii działania, nakierowanej na szybki organiczny wzrost portalu" - zaznaczył Jacek Pasławski, prezes spółki - "Jestem szczególnie zadowolony, mogąc odnieść nasze dane o przychodach do danych publikowanych przez naszą bezpośrednią konkurencję i widzę, że rośniemy zdecydowanie szybciej."

Interia nie osiągnie jednak rentowności w tym roku. Jak zaznaczył prezes spółki w wywiadzie dla Internet Standard, trwałe zyski mają pojawić się pod koniec przyszłego bądź na początku 2006 roku.

Przypomnijmy, że spółka szykuje się do emisji nowych akcji. Na początku przeszłego roku ma dojść do podwyższenia zakładowego spółki do ponad 7,5 mln zł.