Interia.pl bezpłatnie udostępnia teledyski muzyczne

Krakowski portal uruchomił nowy serwis multimedialny "Teledyski", który obecnie zawiera ponad 250 plików wideo. Użytkownicy mają możliwość obejrzeć nagrania zarówno polskich jak i zagranicznych wykonawców w tym zespołu Wilki, The Rolling Stones, Kombii oraz solistów: Krzysztofa Krawczyka, Britney Spears czy Tinę Turner. To pierwsza usługa dla posiadaczy szerokopasmowych łączy. Wkrótce pojawią się następne.

Serwis "Teledyski" umożliwia dostęp do ponad ćwierć tysiąca plików wideo. Jak zaznaczają przedstawiciele Interia.pl, nowy dział będzie sukcesywnie powiększany we współpracy z wytwórniami muzycznymi. Już niedługo pojawić się ma sekcja "Video extra", prezentująca w formie plików multimedialnych wywiady ze znanymi artystami, relacje z planów zdjęciowych teledysków oraz fragmenty spotkań z artystami.

"To pierwsza w Polsce usługa tego typu dostępna powszechnie i nieodpłatnie" - podkreślił Jacek Pasławski, prezes zarządu Interia.pl - "Jednocześnie jest to serwis otwierający drogę do sprzedaży w sieci spotów reklamowych analogicznych do zamieszczanych na antenie telewizyjnej, poprzedzających i rozdzielających teledyski."

Udostępnianie treści multimedialnych to plan Interia.pl na kolejne lata. Treści dedykowane są dla użytkowników szerokopasmowych łączy.

Według szacunków portalu liczba użytkowników usług szerokopasmowego dostępu w naszym kraju na koniec roku 2004 powinna kształtować się na poziomie ok. 1 mln. Prognozy zawarte w "Narodowej Strategii Rozwoju Dostępu Szerokopasmowego do Internetu na lata 2004-2006" mówią o ok. 1,6 mln użytkowników szybkich łącz w Polsce na koniec 2005 r.