Interia otwiera serwis dla dziennikarzy-obywateli

Serwis Interia360.pl przeznaczony jest dla każdego, kto czuje się dziennikarzem i chciałby podzielić się z innymi internautami swoimi tekstami. $- Serwis ma służyć rozbudowaniu zasobów informacyjnych portalu i promowaniu treści lokalnych, opisujących świat wokół każdego użytkownika -$ tłumaczy dla Internet Standard Marcin Kosiński, redaktor serwisów informacyjnych portalu Interia.pl.

- Dziennikarstwo obywatelskie to, obok Polski Lokalnej, kolejny krok ku temu, by dotrzeć jeszcze głębiej, tam gdzie nie docierają media zcentralizowane - dodaje Kosiński.

Aby móc publikować swoje teksty w serwisie Interii, trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem. Teksty internautów są redagowane oraz oceniane przez zatrudnionych w serwisie redaktorów. Ponadto każdy opublikowany tekst może być komentowany i oceniany przez samych użytkowników.

Podobnie jest w istniejących od roku Wiadomościach24, którzy we wczorajszym komunikacie poinformowali, że będą wypłacać wierszówki za najciekawszy news tygodnia. - Jest to element budowania marki - mówi Paweł Nowacki, redaktor naczelny Wiadomości24.pl dla Internet Standard. - Planowaliśmy taką zmianę od dawna, część autorów sugerowała, że może lepiej zamiast książki, czy płyty DVD otrzymać nawet małe, ale jednak pieniądze. Koreańskie OhmyNews, na którym się wzorujemy, płaci swoim autorom.

Twórcy serwisu Interia360 również nie wykluczają możliwości płacenia internautom za wartościowe informacje. - Na razie płacimy profesjonalnym redaktorom, a użytkownikom dajemy narzędzia i możliwości, dzięki którym będą mogli zaistnieć - informuje Kosiński.

Interia otwiera serwis dla dziennikarzy-obywateli

Obok Wiadomości24 i Interii360 w polskim internecie jest jeszcze kilka podobnych serwisów opierających się na dziennikarstwie obywatelskim, m.in. Ithink.pl i xoxo.pl (pierwsze tego typu serwisy w Polsce), Reporterzy.pl, Streetlife.pl.

http://www.interia360.pl