Interia: nowe akcje w cenie od 9-12 zł

Krakowski portal poinformował o wyznaczeniu przedziału cenowego dla przygotowywanej emisji akcji. Ostateczna cena zostanie podana najpóźniej na jeden dzień przed otwarciem publicznej subskrybcji. Nie wiadomo, czy portalowi uda się ten rok zamknąć zyskiem.

Zarząd Interii zaznaczył, że cena akcji zawrze się w przedziale od 9 do 12 zł za jedną. Jednakże o ostatecznej wartości dowiedzą się zainteresowani ich kupnem najpóźniej na jeden dzień przed sprzedażą.

Jacek Pasławski, prezes zarządu portalu wskazał, że spółka zamknęła ubiegły rok dodatnim wynikiem na poziomie EBITDA. W tym roku mają zwiększyć się przychody spółki, jednakże nie wiadomo, czy 2005 rok Interia zamknie zyskiem. Z wcześniejszych deklaracji zarządu wynikało, że Interia może być zyskowna dopiero w 2006 roku.

W tej chwili 60% przychodów portalu pochodzi z reklamy internetowej. Pozostałe 40% generowane jest ze sprzedaży usług, w tym e-commerce.

Zapisy na akcje Interii będą trwały od 10 do 15 marca. Udziały można nabyć w Punktach Obsługi Klienta DM Polonia Net w Krakowie i w Warszawie.

Przypomnijmy, że portal chce uzyskać 7,5-10 mln zł z nowej emisji.