Interia myśli o telewizji

Przynajmniej jeden znak na ziemi wskazuje, że Interia planuje uruchomić telewizję internetową. Ogłoszenie rekrutacyjne: $Poszukujemy prezenterów oraz prezenterek do nowego projektu INTERIA.PL związanego z radiem i telewizją.$

Izabela Hemerling-Kamińska, specjalista ds.PR portalu Interia.pl tłumaczy - Na obecnym etapie rozwoju projektu nie ujawniamy jego szczegółów.

Wiadomo, że oferta pracy skierowana jest do osób, które "doskonale orientują się w technologiach internetowych, słyną z błyskotliwych ripost i nieprzeciętnej inteligencji i dobrze czują się przed mikrofonem i kamerą".

Prawdopodobnie Interia planuje rozszerzać ofertę uruchomionego pod koniec stycznia serwisu mojemedia.pl o materiały wideo. Sylwia Pachota-Rura, koordynująca projekt w Interia.pl w momencie startu serwisu przekonywała - Moje Media dają naszym partnerom radiowym i telewizyjnym sposobność dotarcia do nowej, szerokiej grupy odbiorców, jakimi są użytkownicy internetu i zyskania wizerunku nowoczesnego medium. Jak dotąd w serwisie mojemedia.pl można słuchać materiałów z Radia RMF FM, RMF MAXXX oraz RMF Classic czyli stacji powiązanych kapitałowo z Interią. ComArch S.A. jest właścicielem 36,08%, zaś Radio Muzyka Fakty Sp. z o.o. 27,84% akcji spółki Interia.

W Polsce swoją telewizję - LemonTV - uruchomili twórcy portalu o2.pl, którzy koncentrują się głównie na tematyce rozrywkowej bliskiej młodym ludziom. IDG.pl w IDG TV proponuje materiały z zakresu szeroko rozumianej tematyki IT. Z rozmachem tworzy interaktywną telewizję Telewizja Polska S.A. w ramach projektu badawczo-rozwojowego. Do niedawna prezentowała głównie programy pochodzące z TVP, jednak coraz częściej będzie zapewne tworzyć materiały ekskluzywne (do jakich zaliczyć można serwis, jaki powstał w czasie Olimpiady w Turynie). iTVP udostępnia zarówno programy nadawane na żywo oraz programy na żądanie.

Telewizja w internecie może istnieć na kilka sposobów: jako wariant klasycznego nadawcy znanego z tradycyjnej telewizji - czyli telewizja z ramówką i ciągłym nadawaniem. Kolejnym sposobem jest Video on Demand, "telewizja na żądanie", gdzie użytkownik decyduje co i kiedy będzie oglądał. Możliwe są też odmiany oparte na IPTV (Internet Protocol TV) pozwalające użytkownikom nagrywać pewne programy i programować ramówkę. Właściwie trudno określić, gdzie zaczyna się internetowa telewizja a gdzie mamy do czynienia z serwisem oferującym wideo.

***

Interia uruchamia radio