Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Interia chce być Las Vegas wśród portali

Fulmido.pl, Gremia.net, Grosso.pl oraz projekt Wyspy to najważniejsze tegoroczne inwestycje Interii. Interia.pl zamierza być portalem, z którego serwisów rozrywkowych i informacyjnych najchętniej korzystają internauci w czasie wolnym. Informacje o wynikach finansowych, najnowszych projektach i perspektywach rozwoju spółki przedstawili na konferencji prasowej prezes zarządu Grzegorz Błażewicz i dyrektor finansowy Dariusz Mazurkiewicz.

- Rok 2007 jest przełomowy. Intensywnie inwestujemy w przyszłość spółki- mówił Błażewicz. - Chcemy tworzyć mocne podstawy dla spółki, a nie tylko ślepo generować zyski, dlatego przede wszystkim inwestujemy w nowe produkty.

Wzrost przychodów ze sprzedaży gotówkowej w I półroczu 2007 r. w porównaniu do analogicznego okresu w 2006 r. wyniósł 35%, a ze sprzedaży reklamy internetowej o 53%. - Wynik finansowy netto w pierwszym półroczu wyniósł 5,1 mln zł, to niemal tyle co w całym 2006 r. - mówił wiceprezes Dariusz Mazurkiewicz. - W tym roku przede wszystkim inwestujemy. Wartość dotychczasowych inwestycji to ponad 4 mln zł. W całym ubiegłym roku było to 4,6 mln zł. Spółka w ciągu roku zwiększyła zatrudnienie o 45%. Obecnie w Interii.pl pracuje 245 osób. - Znakomita większość nowo zatrudnionych zasiliła dział sprzedaży i księgowość - wyjaśnia Mazurkiewicz.

W dniu dzisiejszym ruszyła internetowa wypożyczalnia treści multimedialnych Fulmido.pl. Na połowę sierpnia planowany jest natomiast start Grosso.pl- społecznościowej platformy handlowej. Jak informują przedstawiciele Interii, w serwisie będzie możliwość tworzenia sklepu w ramach swojego profilu i łączenie się w większe społeczności branżowe robiące wspólne interesy. Przy wdrażaniu tego projektu Interia współpracuje z Allegro i Merlin.pl. Podobny projekt ogłosili w ubiegłym miesiącu MySpace i eBay.

W połowie lipca ruszył zamknięty serwis społecznościowy Gremia.net skierowany do mikrospołeczności, np. rodziny czy kręgu znajomych. Serwis umożliwia m.in. dodawanie plików, wysyłanie powiadomień, ustalanie wspólnego kalendarza, dzielenie się notatkami.

Jeszcze w tym roku ma ruszyć serwis, skierowany do Polonii mieszkającej w USA i Anglii, pod roboczą nazwą Wyspy. - Polacy rozsiani są po całym świecie, a oni również korzystają z naszego portalu - mówi Błażewicz. - Dlatego specjalnie dla nich przygotowujemy ten projekt. Będzie to połączenie serwisu społecznościowego, mapowego i dziennikarstwa obywatelskiego. Wszystkie osoby zaangażowane w ten projekt w USA i Anglii są pochodzenia polskiego. W dalszej perspektywie Interia planuje otwarcie Wyspy Nowa Huta, ponieważ w tej krakowskiej dzielnicy spółka wspiera lokalną społeczność.

Jak widać po nowych projektach Interia.pl nadal chce być kojarzona jako portal z dużą ilością rozrywki i lokalnej informacji, przeznaczony głównie dla młodych ludzi. Przedstawiciele spółki określają Interie jako Las Vegas wśród portali.

Spółka utworzyła w ostatnim czasie także Fundację Interia 500 funtów. - Od firmy tej wielkości i skali działania co Interia.pl oczekuje się istotnego zaangażowania społecznego. Stąd pomysł na fundację - mówi Grzegorz Błażewicz. Będzie ona wspierała osoby uzdolnione, które chcą się rozwijać, lecz brakuje im środków na realizację konkretnych celów. Wartość stypendium ma wynosić 500 funtów. W radzie fundacji zasiadają gen. Mieczysław Bieniek, Marcin Daniec i Andrzej Mleczko.

Zobacz także: Dobre wyniki finansowe Interii za I półrocze

Dobry I kwartał dla Interia.pl