Interakcja za pomocą pilota

Dzięki komunikacji w czasie rzeczywistym widzowie aMazing mogą nie tylko głosować czy brać udział w konkursach, ale także współtworzyć telewizję. Wszystko to za pomocą pilota.

aMazing to interaktywny kanał telewizyjny, emitowany w cyfrowej telewizji kablowej (DTV) Multimedia Polska.

Abonenci posiadający cyfrową telewizję kablową mogą brać udział w interaktywnych zabawach - głosować, odpowiadać na pytania, wyrażać swoje opinie, a nawet decydować o zawartości programu - używając w tym celu pilota telewizyjnego. W tym przypadku pilot zastępuje SMS i telefon stacjonarny - narzędzia stosowane przez innych nadawców programów.

W czasie trwania programów emitowanych w aMazing na ekranie telewizora pojawia się informacja, która prowadzi widza krok po kroku przez cały proces interaktywnej zabawy. Każdy z uczestników za pomocą pilota intuicyjnie porusza się po aplikacji i odpowiada na pytania. Widzowie na bieżąco są informowani o wynikach głosowania, a zwycięzcy otrzymują indywidualną informację, która wyświetla się na ekranie ich telewizorów.

Możliwa jest też interakcja między programami telewizyjnymi i domową wypożyczalnią filmów wideo na żądanie w sieci Multimedia Polska. Przykładem jest program "Gotuj z Multimedia". W audycji kuchmistrz przygotowuje potrawy dnia. Jeżeli widz nie zdążył zanotować wszystkiego lub chce się dowiedzieć więcej, może przy pomocy pilota przenieść się do domowej wypożyczalni VoD i tam znajdzie pakiet interesujących go programów kulinarnych.

Taką samą możliwość mają widzowie programu "Podróże TV", prezentującego najpiękniejsze kurorty świata i hotele, w których warto się zatrzymać. Przechodząc za pomocą pilota do wypożyczalni wideo na żądanie mają dostęp do pełnych opisów interesujących ich miejsc.