Intel zachęca środkowoeuropejskie portale do współpracy

Intel Corp., posiadający udziały w portalach Wirtualna Polska, czeskim Centrum.cz i węgierskim Index.hu, zachęca spółki do współpracy.

Partnerstwo portali ma dotyczyć technicznych aspektów oraz wspólnej oferty reklamowej i strategii marketingowej. Współpracę nawiązały już portale Centum.cz i Index.hu, które oferują wspólnie przeglądarki internetowe. „Jeśli są możliwości, zachęcamy spółki w których mamy udziały, do współpracy. Portale z Polski, Czech i Węgier nie są konkurentami – działają na różnych rynkach, ale w tej samej branży, dlatego taki sojusz będzie dla nich korzystny” – uważa Marcin Hejka, odpowiedzialny za inwestycje Intel Corp. w Europie Centralnej. Przedstawiciele Wirtualnej Polski na razie nie komentują planów nawiązania współpracy. Natomiast kierownictwo spółek z Czech i Węgier zdecydowanie stawia na stworzenie jednej europejskiej sieci, funkcjonowanie której byłoby tańsze, zaś jej oferta byłaby bardziej konkurencyjna.

Przedstawiciel Intela jednak zaprzeczył jakoby współpraca ta miała się zakończyć fuzją portali. „Jesteśmy mniejszościowym akcjonariuszem i sugestie dotyczące współpracy kapitałowej nie należą do naszej strategii” – powiedział Marcin Hejka.