Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Intel chce budować cyfrowe domy

Amerykańska spółka zainwestowała w pięć firm, które pracują nad rozwojem technologii urzeczywistniających wizję "digital home". Należący do producenta fundusz Intel Capital dofinansował CableMatrix Technologies, Mediabolic, Pure Networks. Firma po raz kolejny zainwestowała także w BridgeCo oraz EnVivio. Środki pochodzą z ustanowionej w styczniu puli Digital Home Fund, która opiewa na 200 mln USD.

CableMatrix specjalizuje się w oprogramowaniu umożliwiającym dostawcom szerokopasmowego dostępu oferowanie usług multimedialnych w rodzaju wideokonferencji. Mediabolic jest producentem sprzętu, który umożliwia dystrybucję sygnału na całym terenie cyfrowego domu. Z kolei spółka Pure Networks rozwija aplikacje umożliwiające łączenie w jedną sieć - komputera i wszelkich urządzeń elektronicznych.

Dwie pozostały firmy otrzymały od Intela pieniądze po raz pierwszy dwa lata temu. Austriacka BridgeCo zajmuje się tworzeniem rozwiązań do połączeń bezprzewodowych pomiędzy urządzeniami, zaś Envivio jest dostawcą narzędzi do kompresji obrazu wideo i streamingu.

Nie tylko Intel liczy na korzyści płynące z rozwój technologii i urządzeń dla "cyfrowego domu przyszłości". Podobne plany mają także inni giganci m.in. Dell, HP oraz Microsoft.