Integracja usług w nowym iGoogle

Można już testować zintegrowane usługi iGoogle w nowym kształcie.

Od kilku miesięcy początkowo w wąskiej i wybranej grupie internautów, teraz już dostępne dla każdego użytkownika, trwają prace nad nowym kształtem iGoogle. Priorytetowym założeniem przeprowadzanych działań jest zwiększenie wzajemnej integracji oferowanych usług, a także ułatwienie internautom kontaktów społecznościowych. Wszystko za pośrednictwem jednej strony iGoogle.

Integracja usług między sobą to idealne narzędzie utrzymywania użytkowników i wzmacniania ich lojalności. Dla samych internautów zaś to niewątpliwie: łatwość i wygoda jednoczesnego użytkowania kilku funkcjonalności. Na jednej stronie równocześnie obserwować można np. stan swojego konta pocztowego, śledzić subskrybowane aktualności, oglądać filmy wideo, a także rozmawiać w czasie rzeczywistym ze znajomymi.

Integracja Gmail - to jedna z podstawowych zmian w nowej odsłonie iGoogle. Użytkownicy wykorzystujący na stronie iGoogle widget poczty e-mail - mogą m. in. go teraz zmaksymalizować i mieć pełny wgląd do zawartości swojej skrzynki pocztowej.

Integracja usług w nowym iGoogle

Podobnie zintegrowano usługi Google Reader - w jednym interfejscie nastąpiło m. in. połączenie informacji subskrybowanych zarówno poprzez Google Reader jak i widgety na stronie głównej.

Integracja usług w nowym iGoogle

Gchat to ukłon w kierunku społeczności - istnieje możliwość prowadzenia konwersacji w czasie rzeczywistym poprzez widget gchat przy równoczesnym śledzeniu innych spersonalizowanych procesów na stronie iGoogle.

Integracja usług w nowym iGoogle

Aby na własnym koncie przetestować nowe funkcjonalności wystarczy w nagłówku iGoogle wkleić następujący kod:

javascript:_dlsetp('v2=1');

aby wrócić do tradycyjnego wyglądu strony czynność należy powtórzyć z kodem

javascript:_dlsetp('v2=0');.

Źródło: http://www.readwriteweb.com