Infostrada cieszy się powodzeniem

Deutsche Telekom, MCI WorlCom oraz włoska grupa telekomunikacyjna Wind rozważają złożenie oddzielnych ofert kupna włoskiego dostawcy usług internetowych Infostrada.

Nie wpłynęła jeszcze żadna oficjalna oferta. Tymczasem większościowe udziały w Infostradzie ma amerykańsko-brytyjski potentat telefonii komórkowej Vodafone Airtouch. Zyskał on kontrolę nad włoską spółką po przejęciu Mannesmanna. Infostrada jest obecnie jednym z największych providerów internetowych na włoskim rynku. Ma 2,3 miliona klientów.

Według agencji Reutera, nad kupnem Infostrady zastanawiają się również należący do France Telecom Wind oraz grupa energetyczna Enel. Zainteresowany jest także Deutsche Telekom, który niedawno pozbył się swoich udziałów w Wind.

Według rozmówcy Reutera zakup Infostrady rozważa Wind, którego właścicielem jest France Telekom i grupa energetyczna Enel, a także Deutsche Telekom, który ostatnio pozbył się swoich udziałów w Wind. Na Infostradę mają ochotę, również według agencji Reutera, MCI WorldCom i amerykańskie fundusze emerytalne. Analitycy wyceniają włoskiego dostawcę na 18,66 miliarda dol.

Tymczasem prezes Vodafone Chris Gent powiedział włoskiemu dziennikowi „La Stampa”, że Vodafone nie wyklucza sprzedaży całej Infostrady, jeżeli pojawi się interesująca oferta, a na pewno ma zamiar sprzedać do 49,9 procent akcji w ofercie publicznej.