Infor startuje z internetowym radiem

Grupa Wydawnicza INFOR SA za dwa dni oficjalnie uruchomi internetowe radio informacyjne, "przeznaczone dla specjalistów, managerów, księgowych, kadrowych oraz tych wszystkich, którzy słuchając dobrej muzyki, chcą uzyskać praktyczne informacje, niezbędne w ich pracy oraz w życiu prywatnym".

Radio w wersji tesowej jest już dostępne pod adresem radioinfor.pl. 20 kwietnia radio wystartuje oficjalnie. Ma mieć charakter informacyjny, a specjalizować się będzie w tematyce prawno-gospodarczej.

Zbigniew Maciąg, zastępca dyrektora Wydawnictwa "Gazeta Prawna", w rozmowie z Internet Standard wyjaśnia, czym nowe radio ma się wyróżniać: - Ma to być radio bardzo interaktywne, z dużą liczbą dyżurów eksperckich i konkursami. Chcemy pomagać w rozwiązywaniu problemów, z którymi stykają się nasi słuchacze w życiu zawodowym, ale też poza pracą.

W radiu jest już zatrudnionych kilka osób, którym szefuje Marcin Malinowski. Zespół wspiera duża grupa współpracowników. - "Gazeta Prawna" jest partnerem radia, więc jej dziennikarze będą mieli duży udział w projekcie: będą dyżyurowali czy występowali jako eksperci. Radio będzie stało się też pozyskać jako ekspertów innych niezależnych znawców poruszanych tematów.

Zbigniew Maciąg podkreśla, że uruchomienie projektu poprzedziła analiza rynku. - Zarówno w Polsce jak i za granicą brak jest internetowych stacji o profilu prawno-gospodarczym, który chcemy wypracować.

Radio ma archiwizować najciekawsze audycje i udostępniać do pobrania na stronie internetowej.

Od 20.00 do 8.00 oraz w weekendy radio proponuje tylko muzykę.

Ramówka radia

***

Spółka Gadu-Gadu również uruchamia internetowe radio.