Infor przejmuje Edustacja.pl

W przeciągu trzech lat INFOR Training ma się stać właścicielem większościowego pakietu w serwisie Edustacja.pl. Na mocy podpisanej wczoraj umowy Spółka przejęła 20% udziałów. Nie ujawniono kwoty transakcji.

Edustacja.pl jest spółką prowadzącą serwis specjalizujący się w pośrednictwie pomiędzy firmami szkoleniowymi a osobami poszukującymi różnego rodzaju kursów, warsztatów i studiów podyplomowych, również w zakresie e-learningu.

Na mocy podpisanej wczoraj umowy INFOR Training, należący do grupy kapitałowej INFOR (właściciela m. in. "Gazety Prawnej") przejął 20% udziałów whttp://Edustacja.pl, a w ciągu trzech lat ma przejąć pakiet większościowy w spółce. Nieznana jest kwota transakcji.

Suma uzyskana od INFOR przeznaczona ma być przede wszystkim na rozwój narzędzi e-learningowych w Edustacji oraz na prowadzenie projektów unijnych.

Sławomir Chrzanowski, prezes INFOR Training nie ukrywa, że celem podjętych działań, jest rozszerzenie oferty szkoleniowej firmy o obszar e-learningu. "Gazeta Prawna" podaje, iż w ubiegłym roku estymacje dotyczące wartości rynku edukacji na odległość w roku 2009 r. mówiły o 300 mln zł. Ze względu jednak na spowolnienia gospodarcze i ograniczanie budżetów szkoleniowych, z pewnością będzie nieco niższy.

Źródło: http://biznes.gazetaprawna.pl