Infoprawne.pl: telefon do prawnika

W internecie pojawił się nowy serwis z poradami prawnymi - Infoprawne.pl. Serwis umożliwia uzyskanie szybkiej porady prawnej poprzez rozmowę telefoniczną z wybranymi prawnikami współpracującymi z serwisem.

Aby nawiązać kontakt z jednym z pięciu przypisanych do Infoprawne.pl prawników należy zadzwonić pod podany numer telefonu i wybrać numer wewnętrzny. Usług ta nie należy jednak do tanich - za minutę rozmowy zapłacimy 7,63 gr. brutto. Autorzy pomysłu tłumaczą jednak, że za tę cenę użytkownik dostaje potrzebne informacje szybko i bez potrzeby wychodzenia z domu. "Usługa jest skierowana do osób, które potrzebują szybkiej informacji prawnej, nie płacąc za to stawek "godzinowych", lecz rozliczając się za faktyczny czas konsultacji" - czytamy w informacji prasowej.

Jak zapewniają autorzy serwisu Infoprawne.pl, "każdy z prawników współpracujących z serwisem, posiada odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe, dzięki czemu użytkownicy mogą być pewni uzyskania kompetentnych informacji".

Alternatywą dla płatnego serwisu może być uruchomiona niedawno przez o2.pl platforma PrawoSOS.pl. Na serwisie można zadawać pytania o kwestie prawne, odpowiadać na nie lub ograniczyć swój udział do oceniania odpowiedzi. Z pewnością jednak to właśnie Infoprawne.pl jest miejscem, gdzie otrzymać można rzetelną (choć odpłatną) odpowiedź na pytania w zakresie prawa.