Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

Ile martwych pikseli akceptuje Apple?

W Internecie pojawił się dokument, który rzekomo zawiera wewnętrzne wytyczne Apple. Znajdują się w nim informacje na temat liczby "anomalii pikseli", których firma nie naprawi w ramach gwarancji.

Dokument ten, o ile jest prawdziwy, ucieszy jedynie część posiadaczy sprzętu Apple. Wynika z niego bowiem, że pracownicy korporacji mają ściśle wytyczone limity martwych pikseli, które są czymś akceptowalnym w poszczególnych urządzeniach firmy. Podzielono je tu na "anomalie jasne" i "anomalie ciemne" lub ich kombinację oraz na kategorie uzależnione od rozmiaru wyświetlacza.

I tak, w urządzeniach z ekranami o maksymalnym rozmiarze 3,5" nie akceptuje się nawet jednego martwego piksela. Kiedy ich rozmiar wzrośnie do 9,7" serwisanci niekoniecznie będą chcieli naprawić lub wymienić urządzenie z dwoma martwymi pikselami. Przy ekranach od 17 do 20 cali liczba ta waha się między czterema a ośmioma pikselami. Najgorzej mają zaś osoby, które nabyły urządzenia z ekranami o rozmiarach od 22 do 30 cali. Tu liczba dopuszczalnych anomalii waha się już między 8 a 15.

Warto jednak podkreślić, że wewnętrzne przepisy Apple pozwalają firmie wymieniać urządzenia z martwymi pikselami, nawet jeśli ich liczba jest mniejsza od akceptowalnych. Z omawianym dokumentem można natomiast zapoznać się na stronie Boy Genius Report.