INTERIA.PL obchodzi 10. urodziny

11 lutego 2000 r. o godz. 17:31, pod adresem www.interia.pl pojawił się w sieci zbiór stron i serwisów, nazywany początkowo "hubem internetowym". Dziś Interia obchodzi swoją okrągłą rocznicę.

Spółka INTERIA.PL S.A. powstała w sierpniu 1999 r. jako wspólne przedsięwzięcie firmy Comarch S.A. oraz największej polskiej stacji radiowej RMF FM. 2 lutego 2001 roku - jako pierwsza firma w branży - zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych, co dało szanse na nowe inwestycje i rozwój. Ówczesnym prezesem spółki był Tomasz Jażdżyński, który po kilkuletniej przerwie, od maja 2008 roku ponownie pełni tę funkcję w INTERIA.PL.

W grudniu 2008 r. - w wyniku umowy na sprzedaż akcji należących do ComArch S.A. koncernowi medialnemu Bauer Media Invest GMBH - INTERIA.PL, obok wydawnictwa Bauer i radia RMF FM, weszła w skład jednej z największych grup mediowych w Polsce. W lutym 2008 r. akcje spółki zostały wycofane z obrotu publicznego na Giełdzie Papierów Wartościowych.

INTERIA.PL obchodzi 10. urodziny

Strona główna INTERIA.PL z 10 maja 2000 roku/INTERIA.PL

10 lat temu, na stronie głównej Interii dominował katalog stron www, a oprócz niego znajdowała się tam poczta oraz pierwsze serwisy tematyczne: wiadomości, biznes, motoryzacja, kobieta, gry, turystyka i rozrywka.

Obecnie INTERIA.PL to kilkaset serwisów i usług, a strona główna jest już siódmą w historii portalu. W lipcu ubiegłego roku uruchomiono nową platformę pocztową, a w ostatnim kwartale 2009 - oparte na współpracy z innymi mediami Grupy Bauer Media - kluczowe wortale tematyczne: Poboczem.pl (www.poboczem.pl), Styl.pl (www.styl.pl), Świat Seriali (www.swiatseriali.pl) i RMF24.pl (www.rmf24.pl).

W listopadzie serwisy z grupy Interia odwiedziło ponad 10,6 mln użytkowników, którzy wygenerowali ponad 1,2 mld odsłon (za Megapanel PBI/Gemius, listopad 2009). Zasięg grupy wyniósł w tym okresie 61,62 proc.

- INTERIA.PL to dzisiaj jedno z najważniejszych mediów w Polsce. Firma, której nazwę znają prawie wszyscy polscy internauci. Firma, w której pracuje nie kilkanaście czy kilkadziesiąt, ale kilkaset osób. Firma, która należy do dużej grupy mediowej i powoli staje się zwornikiem pomiędzy innymi mediami - mówi Tomasz Jażdżyński, prezes INTERIA.PL. - "Chcemy, żeby INTERIA.PL wciąż była jednym z najbardziej użytecznych miejsc w polskim internecie" - dodaje.

W skład obecnego Zarządu INTERIA.PL wchodzą: Tomasz Jażdżyński (od maja 2008 roku pełniący funkcję Prezesa), Artur Potocki (od lipca 2008 r. Wiceprezes Zarządu) oraz Paweł Chwaleba (Członek Zarządu od października 2004 r.) i Radosław Kucko (Członek Zarządu od sierpnia 2009 r.). W spółce pracuje dziś kilkaset osób, w tym około 100 dziennikarzy i 80-ciu pracowników działów IT.

AKTUALIZACJA:

Tomasz Jażdżyński, prezesa Zarządu INTERIA.PL, w nagraniu wideo poniżej opowiada o początkach portalu oraz jego przyszłości.

Aktualizacja: 12 lutego 2010 10:29

Tomasz Jażdżyński, prezesa Zarządu INTERIA.PL, w nagraniu wideo opowiada o początkach portalu oraz jego przyszłości.