INTERIA.PL: nowy prezes na nowy rok

Artur Potocki obejmie z początkiem nowego roku funkcję prezesa zarządu INTERIA.PL S.A. Obecny prezes portalu, Tomasz Jażdżyński, złożył rezygnację i od stycznia podejmie nowe wyzwanie, pozostając w branży internetowej.

INTERIA.PL: nowy prezes na nowy rok
- Artur Potocki brał udział w tworzeniu portalu praktycznie od samego początku - powiedział Witold Woźniak odpowiedzialny za operacje Grupy Bauer Media w Polsce. - "Bardzo dobrze poradzi sobie w realizacji celów, jakie stawiamy przed spółką."

Od początku kariery zawodowej Artur Potocki związany jest z portalem INTERIA.PL. Początkowo jako Specjalista ds. promocji, potem Dyrektor Promocji, Dyrektor Marketingu & PR. Dwa lata temu został Członkiem Zarządu, a w sierpniu 2009 Wiceprezesem Zarządu INTERIA.PL S.A. odpowiedzialnym za marketing oraz segmenty biznesowe.

- Jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy kilka naszych kolejnych projektów, a przyszły rok zapowiada się równie dynamicznie - zapowiada swoje plany Artur Potocki. Mocny nacisk ma być kładziony na sam portal oraz serwisy, które już mamy, a które się sprawdziły i mają największy potencjał wzrostowy

INTERIA.PL: nowy prezes na nowy rok

Nad strategią pracowaliśmy w aktualnym składzie Zarządu od kilku miesięcy i po odejściu Tomka Jażdżyńskiego nie planujemy żadnych rewolucji w spółce. Z zespołem ludzi, którzy pracują w portalu, jestem spokojny o realizację założonych celów - powiedział Artur Potocki.

Wygląda na to, że odchodzący ze stanowiska prezes Tomasz Jażdżyński dobrze przygotował spółkę dla nowego następcy. Grupa INTERIA.PL zajmuje po ostatnich wynikach Megapanelu trzecią pozycję wśród polskich grup portalowych z 11,05 mln RU oraz 6. wśród największych polskich serwisów i grup serwisów w ogóle (dane za Megapanel PBI/Gemius za sierpień 2010).

INTERIA.PL: nowy prezes na nowy rok

W ostatnim roku spółka uruchomiła m. in. portal dla kobiet www.styl.pl (0,91 mln RU) oraz wspólnie z RMF FM serwis informacyjny www.rmf24.pl (0,45 mln RU).

- Spółkę pozostawiam w dobrej kondycji. Minione trzy lata były trudne, ale dzięki wytężonej pracy całej firmy dokonaliśmy skoku jakościowego w wielu obszarach. (...) Dla mnie osobiście nadszedł czas na kolejne wyzwania - powiedział Tomasz Jażdżyński.

Wg szacunków Internet Standard, przychody spółki w 2009 r. wyniosły 89 mln zł, co oznaczałoby wzrost w stosunku do roku 2008.

Czy możemy prosić o zdradzenie, gdzie pokieruje Pan swoje kolejne kroki w branży. Może będzie to polskie Yahoo!? - "Niestety nie mogę na razie ujawnić kierunku przenosin. Wiąże mnie w tym zakresie twarda obietnica. Myślę, że do połowy grudnia najpóźniej wszystko będzie wiadome" - mówi Tomasz Jażdżyński.

Artur Potocki urodził się w 1977 r. w Suwałkach i jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Oprócz funkcji pełnionych w Interii był też członkiem Rady Nadzorczej spółki Polskie Badania Internetu oraz członkiem rady metodologicznej badania Megapanel PBI/Gemius.