INFOR Biznes przejął Dziennik Internautów

INFOR Biznes objął większościowy pakiet udziałów w Dzienniku Internautów

Udziały w Dzienniku Internautów zostały przez INFOR Biznes odkupione od funduszu Venture Incubator z Wrocławia oraz założycieli DI.

Dlaczego INFOR Biznes zainteresował się Di.com.pl? Jak mówi dla serwisu Rafał Staszkiewicz, dyrektor Biura Inwestycji i Rozwoju INFOR Biznes, celem inwestycji w Dziennik Internatów jest budowanie zasięgu INFOR Biznes oraz rozwój oferty kontentowej i reklamowej Inforu.

Infor Biznes zamierza utrzymywać i budować rozpoznawalną markę DI na polskim rynku internetowym oraz wykorzystać kompetencje założycieli w obszarze tworzenia treści i budowania społeczności wokół tematyki rynku internetowego.

Z kolei Piotr Cygan, współzałożyciel i prezes zarządu Dziennika Internautów Sp. z o.o., wyjaśnia że "dołączając do silnej grupy INFOR PL liczymy na synergię w najważniejszych dla nas obszarach - redakcyjnym oraz sprzedażowym (reklama i usługi)".

Serwis Di.com.pl działa w sieci od 2001 roku. We wrześniu liczba użytkowników serwisu wyniosła ponad 300 tys. a liczba odsłon ponad 2,2 mln. W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy DI zwiększył delikatnie zasięg.

Na serwisie widać już pierwsze znaki integracji z serwisami należącymi do INFOR Biznes (poniżej zrzut znajdującego się na DI boksa z treściami z Dziennik.pl). Od pewnego czasu też na DI pojawiają się artykuły pochodzące z forsal.pl.

INFOR Biznes przejął Dziennik Internautów

Spółka INFOR Biznes należy do holdingu INFOR PL SA i Axel Springer Polska.

Źródło: di.com.pl