III kwartał dobry dla Bankier.pl

Bankier.pl S.A. miał w III kwartale br. 3,37 mln zł przychodów, o 80% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, kiedy było to 1,87 mln zł. Zysk netto spółki wyniósł 507 tys. zł w stosunku do 181 tys. zł w tym samym kwartale roku 2006, czyli o 180% więcej. - Udało nam się z sukcesem przełożyć boom na rynku finansowym na ilość oraz wartość kredytów i inwestycji zamawianych za pośrednictwem naszego portalu - mówi o wynikach Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu Bankier.pl S.A.

Skonsolidowany zysk netto spółki za pierwsze trzy kwartały br. wyniósł 1,9 mln zł, a przychody 10,5 mln zł. -W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku zanotowaliśmy prawie dwukrotnie wyższe przychody i wygenerowaliśmy ponad trzykrotnie wyższy zysk netto niż w tym samym okresie w 2006 roku. Rośniemy szybciej niż rynek - cieszy się Jażdżyński.

Wzrosła także rentowność operacyjna spółki w tym okresie z - 9,2% do 15,6%, a rentowność netto z 11,2% do 17,9%.

Przedstawiciele Bankiera podkreślają, że III kwartał, ze względu na okres wakacyjny nie jest dobry dla firm działających na rynku mediów. Jednak zwiększenie liczby kanałów sprzedaży produktów finansowych przez Bankier.pl oraz dynamicznie rosnący rynek reklamy internetowej pozwoliły spółce na znaczne zwiększenie przychodów i zysku w stosunku do III kwartału 2006 r.