II Parada Internautów

Już jutro (8 czerwca) na Placu Zamkowym w Warszawie rozpocznie się II Parada Internautów, reklamowana przez organizatorów jako święto polskich użytkowników Internetu. Parada rozpocznie się dokładnie w południe - otwarcia imprezy dokona prezydent Warszawy, Wojciech Kozak.

Organizatorami Parady są Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga, Gmina Warszawa Centrum, Zarząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz , który jest jednocześnie wyłącznym dostawcą łączy internetowych dla całej imprezy. Poza stoiskami wielu firm związanych z Internetem, uczestnicy Parady będą mogli m.in. odwiedzić kawiarenki internetowe, odbyć czaty ze znanymi osobami, obejrzeć pokazy wojskowych gier strategicznych i prezentacje multimedialne ambasad i uczelni.

W sobotę o 16.00 z Placu Zamkowego ulicami Warszawy wyruszy właściwa, barwna Parada, która dotrze do Agrykoli. Tam właśnie odbędą się koncerty takich wykonawców, jak: Reni Jusis, Kangaros, Orbita Wiru i Futro. Po koncertach zaplanowana jest całonocna dyskoteka w stylu techno.

Patronat honorowy nad dwudniową imprezą objął m.in. Prezydent RP, Marszałek Sejmu oraz Minister Edukacji Narodowej i Minister Nauki.