"IE7 to nowotwór Internetu"

"Bojkotujcie IE. To rak na ciele Internetu, którego należy powstrzymać. IE nie jest bezpieczny i nie spełnia standardów, co czyni go niewygodnym w użyciu zarówno dla użytkowników końcowych, jak i projektantów stron WWW. Możecie to zmienić, wymagając więcej od Microsoftu i używając lepszych, alternatywnych przeglądarek" - tyle ma do powiedzenia w kwestii najnowszej wersji przeglądarki Microsoftu Paul Paul Thurrott, popularny internetowy dziennikarz piszący o produktach koncernu.

Powodem tak ostrej krytyki Thurrota jest m.in. zapowiedź producenta, że w pełnej siódmej wersji Internet Explorera nie będzie pełnej obsługi technologii kaskadowych arkuszy stylów CSS2, a wiele usprawnień przeglądarki ma polegać na wyeliminowaniu błędów i dziur pojawiających się w poprzednich jej wydaniach.

Przede wszystkim zaś, IE 7 może nie sprostać testowi zgodności Acid2, ustanowionemu przez organizację Web Standards Project (WaSP). Służy on producentom przeglądarek jako wskaźnik, czy ich oprogramowanie spełnia należycie standardy sieciowe. Zdaniem Microsoftu, a konkretnie Chrisa Wilsona (głównego menedżera IE), którego Thurrott cytuje, test Acid2 nie jest testem wiarygodności.

"W moim odczuciu, Microsoft tak daleko zapędził się w rozwoju własnych standardów, że w sytuacji, gdy musi zapewnić dziś wsparcie dla wielu deweloperów, którzy korzystają z innych, niestandardowych rozwiązań, stworzenie zgodnej ze standardami WWW wersji IE nie obędzie się bez błędów w obsłudze połowy komercyjnych witryn WWW na świecie", pisze Paul Thurrott.

Więcej informacji możecie znaleźć w blogu Thurrotta, WindowsITPro.

Zapraszamy także do lektury artykułu "Internet Explorer 7.0 Beta 1 w akcji", jaki ukazał się na łamach serwisu PC World.