Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

IE ciągle rządzi

Według badań firmy OneStat ponad 95% wszystkich internautów używa do surfowania po Sieci różnych wersji Internet Explorera. Jest to co prawda odsetek o 1,3% niższy niż jeszcze miesiąc temu, ale przewaga IE nad innymi przeglądarkami w dalszym ciągu jest miażdżąca.

Najpopularniejszą wersją Explorera jest edycja 6.0 - korzysta z niej aż 46,4% wszystkich użytkowników Internetu. Na dalszych miejscach znalazły się wersje 5.5 (23,9%) oraz 5.0 (23,6%). Co ciekawe, 1,2% internautów w dalszym ciągu wykorzystuje IE w wersji 4.0.

Następny w rankingu przeglądarek jest produkt firmy Netscape - z Navigatora 4.0 korzysta 1,4% internautów, zaś z edycji 3.0 - zaledwie 0,5%.

Rosnącą popularnością cieszy się zaś dzieło norweskich programistów - Opera. Korzysta z niej co prawda tylko 0,7% użytkowników, ale w stosunku do maja tego roku oznacza to wzrost o 0,2%.