Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

IDM Woodstock w Internecie

Dom Maklerski Wood & Company uruchomił usługi maklerskie dla klientów indywidualnych, w całości oparte na Internecie, telefonie czy WAP i call center.

Jego pełna nazwa to Internetowy Dom Maklerski WoodStock (a adres www.woodstock.pl). „Do końca roku planujemy osiągnąć 4 tysiące rachunków, w tym 2 tysiące internetowych. W przyszłym roku chcemy obsługiwać 15 tysięcy rachunków” – twierdzi Beata Pałka, prezes zarządu W&C.

Polska jest pierwszym krajem, w którym Wood & Company, specjalizujący się dotąd w obsłudze klientów instytucjonalnych, kieruje ofertę do inwestorów indywidualnych.

I nie przypadkiem. „Wśród graczy giełdowych w Polsce 44 procent to inwestorzy indywidualni, wobec 20 procent na Węgrzech i 10 procent w Czechach. Stąd nasza decyzja o wejściu najpierw do Polski. Dodatkowo nasi rodacy nie boją się nowinek technicznych” – tłumaczyła Beata Pałka. Na razie inwestorzy mogą składać zlecenia na zakup i sprzedaż akcji. W ciągu dwóch tygodni oferta zwiększy się o kontrakty terminowe i jednostki uczestnictwa funduszy powierniczych.

Klienci otrzymają w ofercie trzy pakiety – Partner, Partner Plus i Super Partner (różnić się będą wymaganą ilością środków na koncie oraz obrotami). Wood @ Company wspólnie z LG Petro Bankiem zaproponuje też inwestorom kredyty na zakup papierów na GPW. Opłata za prowadzenie rachunku wyniesie 30 złotych rocznie, ale dzięki przewidywanym promocjom może być dużo niższa.

W serwisie, WoodStock, oprócz możliwości składania zleceń znajdują się raporty analityczne, analizy techniczne oraz komunikaty ze spółek wysyłane systemem emitent.