IDG.pl zdaniem ekspertów i partnerów

Z okazji 5. rocznicy powstania portalu IDG.pl, postanowiliśmy dowiedzieć się, co sądzą o nas eksperci, których opinie często goszczą na naszych stronach oraz nasi partnerzy biznesowi. Musimy przyznać, że odpowiedzi, które otrzymaliśmy, ogromnie nas ucieszyły - przekonajcie się, dlaczego...

Paweł Odor, Ontrack

Paweł Odor, Ontrack

Paweł Odor z firmy Ontrack, specjalizującej się w odzyskiwaniu (i kasowaniu) danych, napisał: "Serwis IDG.pl odwiedzam systematycznie kilka razy w tygodniu. Zakres tematyczny dotyka każdego aspektu branży IT i coraz bardziej związanej z nią branży telekomunikacyjnej. Jest to doskonała kombinacja wiadomości, w zasadzie jedyna tego rodzaju w polskim Internecie. Każdy może znaleźć to co go interesuje. Portal IDG.pl zaspokoja potrzeby informacyjne zarówno ludzi profesjonalnie związanych z komputerami, jak również zapalonych amatorów czy też zwykłych użytkowników. Bardzo dobrym uzupełnieniem serwisu jest dział download oraz forum dyskusyjne."

Benita Jakubowska, Agora

Benita Jakubowska, Agora

Często zagląda do nas również Benita Jakubowska, Dyrektor Sprzedaży/ Projekt Internet w Agorze": "Korzystam prawie codziennie z różnych serwisów IDG. Cenię je przede wszystkim za aktualność informacji, które przekazują. Lubię czytać też informacje o wszelkiego rodzaju nowinkach technologicznych i informacje zamieszczane jako "tematy dnia". Najwięcej czasu spędzam jednak na stronach Internet Standard, gdzie czytam zawsze główne artykuły i "dzisiejsze wiadomości". Z okazji pięciolecia chciałabym wszystkim pracownikom IDG podziękować za jakość serwisów, które oferują." (dziękujemy serdecznie - red.).

Adam Dyba z IDMnet

Adam Dyba z IDMnet

Ciepło wyrażał się o nas również Adam Dyba z IDMnet - "Serwis idg.pl odwiedzam bardzo często, a internetstandard.pl jest dla mnie pozycją obowiązkową podczas robienia codziennego przeglądu prasy. W ciągu 5 ostatnich lat serwisy idg.pl robiły kilka zmian, a każda z nich na lepsze. Niezwykle cenie sobie możliwość komentowania i czytania komentarzy, które znajdują się pod wszystkimi artykułami. Bardzo podoba mi się to, że dziennikarze z IDG także je czytają i bardzo często reagują na opinie z forum, to nadal rzadkość na serwisach o tak dużej poczytności. Wszystkiego najlepszego z okazji 5-tych urodzin i nie pozostaje mi nic innego jak tylko dodać: tak trzymać."

Mirosław Maj, szef CERT Polska

Mirosław Maj, szef CERT Polska

Zalety naszego systemu komentarzy i Forum podkreślał również Mirosław Maj, szef CERT Polska: "Serwis IDG jest dla mnie uzupełnieniem, rozszerzeniem informacji, które znajduje na co dzień w biuletynie Aktualności CW. Informacje tam zawarte uważam za solidnie przygotowane a Państwa wybór rzeczy, o których chcecie napisać za trafny. Dlatego w czasach zalewu informacja, najczęściej mało istotna, bardzo sobie cenie to ze mogę skorzystać z takiego zestawu, do którego mam zaufanie, ze nie omija najistotniejszych faktów i unika rozgłaszania rzeczy nieistotnych. Jeśli chodzi o forum IDG.pl, to zawsze sobie cenie możliwość kontaktu z użytkownikami sieci, aby poznać ich opinie i potrzeby, i moc je wykorzystać w pracy CERT Polska (np: raport o przeglądarkach jest owocem zapotrzebowania i zainteresowania tym tematem, wyrażonego na forum."

Grzegorz Michałek, główny programista MKS

Grzegorz Michałek, główny programista MKS

Grzegorz Michałek, główny programista firmy MKS, regularnie zagląda do nas od niedawna, ale już nas polubił - "Mój kontakt z serwisem IDG rozpoczął się wraz z inauguracją Forum Eksperckiego, w którym mam zaszczyt uczestniczyć. Z racji 150% przeładowania dnia rzadko mam czas na czytanie jakichkolwiek gazet, nowości w portalach (nie wspominając już o innych mediach, jak. np. telewizja) itp. , dlatego chcąć utrzymać się w miarę na powierzchni w oceanie nowinek ze świata komputerowego muszę polegać na spójnym i wiarygodnym źródle informacji - serwis IDG zdecydowanie spełnia moje oczekiwania - przejrzysty, wygodny, kompetentny - słowem - super :-)"

"W samej branży IT pracuję stosunkowo niedługo. Niemniej, wykorzystując swoje doświadczenie, muszę przyznać, ze bardzo pozytywnie oceniam dziennikarską pracę którą wykonujecie przy tworzeniu serwisu. Macie zacięcie do wnikliwego, poważnego traktowania branych na warsztat tematów. Trzymacie rękę na pulsie trafnie wyłapując najbardziej istotne newsy, wartościowo je pogłębiacie, zadajecie konkretne pytania, potraficie szybko dotrzeć do źródeł, kompetentnych osób. Najlepsze życzenia!" - napisał Piotr Tchórzewski z Onetu.

Michał Brański, o2.pl

Michał Brański, o2.pl

Zdaniem Michała Brańskiego z o2.pl "IDG skupia świetne publikacje internetowe w rodzaju ComputerWorld, PC World i InternetStandard, tyle że ja raczej trafiam do tych treści bezpośrednio przez tematyczne serwisy IDG, a nie korzystam z samego serwisu agregującego idg.pl".

Nasze serwisy często odwiedza również Gerard Grech z Gery.pl - "Czytam Internet Standard dość często, ze względu na to, że muszę być na bieżąco z tym, co się dzieje w branży. Zacząłem czytać kilka lat temu, nie pamiętam dokładnie, kiedy to się stało.

Gerard Grech, Gery.pl

Gerard Grech, Gery.pl

Potrzebuję rzetelnego źródła informacji i wydaje się, że takim jest Internet Standard dla branży internetowej. Brakuje natomiast informacji z mniejszych serwisów. Internet to nie kilka portali, ale bardzo duża rzesza serwisów i ciekawych ludzi. Warto byłoby napisać kilka słów raz na tydzień o ciekawym przedsięwzięciu

czy ciekawej osobie. Jestem przekonany, że wiele osób bedzie z ciekawoscią czytać takie artykuły."

Artur Banach, prezes zarządu NetSprint

Artur Banach, prezes zarządu NetSprint

Według Artura Banacha, prezesa zarządu firmy NetSprint, której wyszukiwarkę znaleźć można w naszych serwisach "trudno wyobrazić sobie rozwój polskiej branży internetowej bez takich serwisów jak Internetstandard.pl. Dla mnie najcenniejsze w tym serwisie jest otwarte i aktywne podejście dziennikarzy do wydarzeń na rynku oraz inicjowanie ważnych dyskusji w branży. Myślę, że Internetstandard.pl bardzo dobrze wywiązuje się ze swojej roli budowy standardów w polskim internecie."

Mariusz Kuziak, dyrektor marketingu portalu Interia.pl jest rowniez naszym czytelnikiem: "Internet Standard to jeden z niewielu serwisów internetowych, które odwiedzam regularnie. Cenię go za prawdziwe dziennikarstwo, autentyczną pogoń za newsem, poszukiwanie informacji bezpośrednio na rynku. Żałuję tylko, że presja redakcji by opublikować niektóre informacje jako pierwsi na rynku, zmusza mnie czasem do czytania niektórych artykułów kilkakrotnie, ze względu na pojawiające się akutalizacje."

Piotr Krawiec, dyrektor PR Money.pl

Piotr Krawiec, dyrektor PR Money.pl

Często czyta nas również Piotr Krawiec, dyrektor PR serwisu Money.pl "Z bogatej oferty IDG korzystam przede wszystkim z Internet Standard - praktycznie codziennie od 2 lat" - wskazuje - "Coraz częściej sięgam także do CXO i CFO. Przyciąga mnie przede wszystkim profesjonalizm, tematyka, praktycznie nigdzie indziej tak głęboko nie poruszana oraz aktualność prezentowanych informacji. Ostatnio w Internet Standard brakuje mi trochę ostrego pióra p. Anny Meller a także większej ilości materiałów dotyczących branży internetowej w USA oraz w Europie Zachodniej. Chciałbym także poczytać - więcej i częściej - na temat poszczególnych sektorów e-biznesu (trendy, kierunki rozwoju, analiza aktualnej sytuacji w Polsce i za granicą) np. e-travel, e-muzyka, e-finanse."

O opinię na nasz temat poprosiliśmy również Bartłomieja Danka, rzecznika polskiego oddziału koncernu Microsoft: "Na serwishttp://www.idg.pl wchodzę prawie codziennie i to zarówno, aby sprawdzić do dzieje się w obszernym świecie nowych technologii, ale również aby sprawdzić co redaktorzy serwisu napisali o firmie Microsoft :). Ciekawa tematyka i różnorodność informacji powoduje, że duża liczba internautów korzysta z serwisu, a dzięki temu jest to dla firmy skuteczne miejsce informowania o bieżących działaniach. Obiektywizm dziennikarzy jest bliski ideałowi, a ewentualne "wpadki" szybko udaje się naprawić. Jako Microsoft szanujemy rzetelną informację i dlatego doceniamy serwis należący do IDG" - powiedział nam Bartłomiej Danek.