Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

ICQ w telefonie

Należąca do America Online spółka ICQ podpisała umowę z operatorem mobilnym KPN Mobile. ICQ zaimplementuje swój komunikator w telefonach sieci I-mode.

Początkowo popularny internetowy komunikator ICQ dostępny będzie dla użytkowników telefonii I-mode w Holandii, a wkrótce potem także w Niemczech. KPN Mobile świadczy mobilne usługi telekomunikacyjne w Niemczech, Holandii i Belgii. Jak powiedział jednak rzecznik prasowy operatora, firma nie ma jeszcze planów związanych z udostępnieniem ICQ użytkowników I-mode w Belgii.

Ciekawostką jest to, że "telefonicznego" ICQ będzie można używać, wykorzystując ten sam identyfikator użytkownika (login), co w wersji komputerowej komunikatora. Wersja zaprojektowana do wykorzystywania na terminalach I-mode posiada także te same funkcje, co wersja "stacjonarna" komunikatora.

W Holandii, podczas pierwszego (testowego) miesiąca działania mobilnego ICQ, korzystanie z niego będzie darmowe. Później za korzystanie z komunikatora trzeba będzie zapłacić 1 euro miesięcznie wraz z opłatą proporcjonalną do ilości przesłanych i odebranych danych.

KPN Mobile utrzymuje, że liczba abonentów I-mode w Holandii wynosi już ponad 100 tys. Około 100 tys. użytkowników I-mode (choć operator nie podaje dokładnej liczby) jest też w Niemczech.