Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

ICQ przez WWW

AOL Time Warner uruchomił serwis internetowy o nazwie ICQ Lite, umożliwiający skorzystanie z większości funkcji komunikatora przy użyciu przeglądarki, bez konieczności instalowania samego programu na komputerze.

Zaletą tego rozwiązania jest szybki dostęp do ICQ z dowolnego komputera podłączonego do Sieci. Co więcej, może to być komputer PC z system Windows lub Linux, a nawet Macintosh. Dzieje się tak, ponieważ ICQ Lite działa jako aplet Javy (użytkownicy Windows XP muszą doinstalować maszynę wirtualną Java).

Zakres funkcji oferowanych przez ICQ Lite obejmuje wysyłanie i otrzymywanie wiadomości, książkę kontaktową wraz wyświetlanie statusu i wyszukiwanie znajomych oraz wysyłanie SMS-ów na telefony komórkowe. Przydatną właściwością ICQ Lite jest pełen dostęp do listy kontaktów utworzonej przy użyciu tradycyjnego ICQ 2001b.

AOL Time Warner uruchomił podobny internetowy serwis - AIM Express - już dwa lata temu. Obecne działania są efektem nasilającej się konkurencji z serwisami natychmiastowej oferowanymi przez Microsoft i Yahoo. Jednak w odróżnieniu od konkurentów, którzy rozszerzają swoje produkty o kolejne moduły i nowe funkcje, AOL skupił się na łatwości dostępu do swojego serwisu, co wydaje się bardzo dobrym posunięciem.