Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

ICANN usprawnia system DNS

Członkowie ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) na spotkaniu w Sao Paolo (Brazylia) podjęli kilka ważnych decyzji dotyczących systemu DNS, w tym nazw nowych domen.

Konferencja (w której wzięło udział 720 delegatów z 90 krajów) skoncentrowała swoją uwagę na problemach technicznych związanych z projektem Internationalized Domain Names (IDN), dokonując w tej materii wielu uzgodnień. ICANN zatwierdziła też poprawki dotyczące zasad obowiązujących przy rejestrowaniu domen o nazwach .biz, .info i .org.

Wspierany przez ICANN projekt IDN zmierza do usprawnienia systemu DNS (Domain Name System), tak aby obsługiwał nazwy domen w innych językach i alfabetach (takich jak język chiński czy języki arabskie), których nie można kreować przy użyciu zestawu znaków ASCII.

ICANN zawarła w Sao Paolo ważne porozumnie (nazywane przez niektórych historycznym) z 22 grupami użytkowników Internetu działających w Ameryce Łacińskiej i obszarze morza Karaibskiego. Szczególnie ważne jest porozumienie podpisane między ICANN i RALO (Latin America-Caribbean Regional At-Large Organization), w wyniku którego RALO włączy się prace prowadzone przez ICANN.

Innym ważnym wydarzeniem było podpisanie porozumienia z DotAsia Organisation Ltd. (organizacja działająca w Hong Kongu) dotyczącego utworzenia nowej nazwy domeny typu TLD (Top Level Domain; nazwa najwyższego poziomu). Jest to nazwa .asia, która będzie używana przez instytucje działające w Azji oraz przez instytucje z innych kontynentów, które mają swoje filie w Azji. Uzgodniono też, że DotAsia będzie aktywnie pracować w przyszłości z ICANN nad projektem IDN.