Every year, collectors and enthusiasts wonder what Products Rolex will launch, and the extra months of speculation have only magnified the process this year. New are always exciting, but it seems to be forgotten that the brand also discontinues a few models each year - and the most important tend to be those that are removed from the catalogue.

IBM i Cisco popracują wspólnie nad telefonami IP

W japońskiej gazecie Nihon Keizai Shimbun pojawiła się w niedzielę 16 maja informacja, że IBM i Cisco zamierzają podjąć współpracę nad systemami telefonicznymi opartymi na protokole IP. Firmy chcą wspólnie projektować i sprzedawać takie systemy.

Gazeta pisze, że obie firmy ujawnią szczegóły porozumienia (dane techniczne, wielkość produkcji, itp.) jeszcze w tym tygodniu.

Analitycy donoszą, że po wprowadzeniu do użytku systemu komunikacyjnego opartego na protokole IP, firmy mogą zaoszczędzić od 30 do 50% na rachunkach płaconych za rozmowy telefoniczne i faksy. Szacuje się, że obroty na rynku telefonicznych aplikacji IP będą rosły i wyniosą w najbliższych latach 8,6 mld USD.

Przedstawiciel firmy IBM w Tokio odmówił skomentowania informacji podanej przez japońską gazetę.