IAB: 5,2 mld USD na reklamę online w III kwartale

Interactive Advertising Bureau (IAB) oraz PricewaterhouseCoopers ogłosiły wczoraj raport nt. przychodów z reklamy internetowej w III kwartale 2007 r. w USA. 5,2 mld USD przychodów, jakie uzyskano w ostatnim kwartale to o ponad 4 mld USD więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wszystkie trzy kwartały 2007 r. notowały historyczne wzrosty. Wydatki na reklamę online w I kwartale wyniosły 4,9 mld USD, w II- 5,1 mld USD oraz w III- 5,2 mld USD. W sumie wartość reklam internetowych w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy br. wyniosła 15,2 mld USD. Jest to niemal 26% wzrost w porównaniu do ubiegłego roku.

- Zarówno duzi, jak i mali reklamodawcy muszą zaakceptować media cyfrowe jako istotny punkt podparcia ich strategii marketingowej- uważa Randall Rothenberg, prezes IAB.

IAB: 5,2 mld USD na reklamę online w III kwartale

Kwartalne przychody z reklamy internetowej w latach 1998-2006, źródło: IAB

Raport IAB i PrcicewaterhauseCoopers przygotowywany jest w oparciu o dane od firm sprzedających reklamy internetowe. Raporty IAB uważana są za jedne z najbardziej miarodajnych, ponieważ opierają się na konkretnych wynikach finansowych, a nie na szacunkowych obliczeniach.