Hurtownia e-prasy

NetPress Digital, właściciel sklepu z cyfrowymi książkami Nexto.pl, udostępnił nextoAPI. API jest internetową hurtownią z cyfrowymi produktami znajdującymi się w bazie serwisu Nexto.pl i umożliwia prezentację oraz sprzedaż cyfrowych publikacji bezpośrednio w dowolnym serwisie internetowym.

Produkt dedykowany jest zarówno platformom e-commerce, jak i witrynom dopiero planującym wzbogacenie zawartości. Ideą nextoAPI jest umożliwienie sprzedaży e-prasy, książek audio i e-książek w dowolnym serwisie www.

Dzięki nextoAPI sklepy internetowe mogą uzupełnić swoje portfolio produktów o ponad 1 300 elektronicznych publikacji.

Bartłomiej Roszkowski, prezes NetPress Digital, tak komentuje zaangażowanie się firmy w technologię API - "Tworząc nowe usługi i produkty, staramy się korzystać z wzorców stworzonych przez światowych liderów e-commerce, takich jak amazon.com, jednocześnie uwzględniając specyfikę i stadium rozwoju rodzimej branży internetowej. API to dopiero początek naszych działań, mających na celu poszerzenie grona naszych partnerów biznesowych."

Model biznesowy, na którym opiera się system, przewiduje rozliczanie się z partnerami na zasadzie przedpłaty i doładowania wirtualnego konta, dzięki któremu możliwe będzie sprzedawanie e-publikacji w danym sklepie. Twórcy Nexto.pl planują rozbudowę systemu i udostępnienie oprogramowania, muzyki czy gier komputerowych.