HumanWay pozyskał finansowanie

Właściciele spółki HumanWay, zarządzającej aplikacją ułatwiającą proces rekrutacji online, pozyskali finansowanie na rozwój projektu od grupy Vivex Investment. Inwestycja zostanie przeznaczona na rozbudowę działu sprzedaży HumanWay oraz marketing przedsięwzięcia.

Spółka HumanWay została utworzona we wrześniu 2009 przez Netguru sp. z o.o. oraz Jacka Wysockiego i Tomasza Teodorczyka. Podmiot z grupy Vivex Investment objął mniejszościowy pakiet udziałów w zamian za nieujawnioną kwotę.

"Humanway to aplikacja internetowa, która między innymi pomaga obniżyć koszty obsługi rekrutacji poprzez porządkowanie informacji na temat kandydatów" - mówi Jacek Wysocki, prezes spółki - "Po pozyskaniu inwestora, szczególny nacisk zamierzamy położyć na aktywną sprzedaż naszego rozwiązania. W tym momencie zespół handlowy firmy liczy trzy osoby i będzie sukcesywnie rozbudowywany o kolejnych specjalistów".

Jak dodaje Kuba Filipowski, pełniący funkcję wice-prezesa: "Pozyskane środki pozwolą nam na szybszy rozwój, zarówno pod względem technologicznym, jak i organizacyjnym. Firma obsługuje już proces rekrutacji dla znaczących klientów, a inwestycja daje szansę na działanie na dużo większą skalę. Planujemy również nowe działania marketingowe, jak na przykład organizację konferencji netHR".

Z punktu widzenia Vivex Investment jako inwestora, HumanWay oferuje połączenie dwóch kluczowych czynników - profesjonalnego zespołu oraz interesującego modelu biznesowego. "HumanWay został stworzony przez zespół z dużym doświadczeniem zarówno we wdrażaniu aplikacji B2B, jak i ich komercjalizacji. Dostrzegamy znaczącą szansę rozwoju produktu, ta nisza wydaje nam się wyjątkowo interesująca" - komentuje Adam Rogaliński, project manager Vivex Investment.