Hotmail skasował skrzynki e-mail - trwa naprawa awarii

Konta pocztowe Microsoft Hotmail działały dość niestabilnie już w Sylwestra. A jednak, dopiero 1 stycznia 2011 r. przyniósł użytkownikom prawdziwą niespodziankę. Ze skrzynek e-mail poznikały wszystkie wiadomości, ustawienia, książki kontaktowe i notatki. Niektórzy całkowicie stracili też dostęp do poczty.

Wielkie firmy IT zaczynają rok 2011 z lekkim poślizgiem. Wczoraj pisaliśmy o awarii funkcji budzika w iPhonie, a dziś przedstawiamy nieco poważniejszy problem, który dotknął usługę e-mail korporacji Microsoft.

Hotmail w Nowy Rok przywitał użytkowników powitalnym ekranem, który zwykle pojawia się podczas 1-szego uruchomienia poczty. Zaskoczenie potęgował fakt, że skrzynka rzeczywiście "była jak nowa" - znikły wiadomości, foldery i prywatne ustawienia.

Wydaje się, że kłopoty Hotmail mają to samo podłoże, co wpadka Apple dotycząca zaspanego budzika. Pomyłka w systemowym kalendarzu sprawiła, że konta użytkowników uznano za nieaktywne. Domyślnie dzieje się to po 120 dniach od ostatniej wizyty.

W poniedziałek, Microsoft rozpoczął przywracanie usuniętych skrzynek. Nie wiadomo, ile kont padło ofiarą awarii. Programiści zapowiedzieli, że uda im się odzyskać większość wiadomości i całą konfigurację użytkowników.

Czyżby do łask znów miały wrócić instalowane klienty e-mail?